İzmir Depremzedeleri için konut ödeme planı açıklandı.

Bayraklı Şehir Hastanesi’nin yanında yer alan 1 milyon 380 bin metrekarelik alanda yaklaşık 4 bin civarında konut inşa edilecek.

İzmir Depremzedeleri için konut ödeme planı açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deprem sonrası AFAD tarafından hak sahipleri için inşa edilecek konutların yapımına 1 ay içinde başlanacağını belirterek konutların maliyetleri üzerinden yüzde 40-50’ye varan oranlarda indirim yapılacağını, hesaplanan tutarın ilk 2 yılı ödemesiz olarak 18 yılda, faizsiz ve eşit taksitler halinde geri ödeneceğini söyledi.

İzmir depreminden sonra hasar tespit ve hak sahipliği çalışmaları sonucunda yıkılan ve ağır hasarlı binalar için yani AFAD’dan hak sahibi olanların yerinde veya rezerv yapı alanında yeni yapılacak konutlardan alacaklarını kaydeden Kurum, burada inşa edilecek blokların zemin+5 katı geçmeyeceğini ve konutların 2+1 ve 3+1 kat planlarında yapılacağını da sözlerine ekledi.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE