Emlak Konut'tan Galatasaray'ın hesabına bloke

Florya arazisini geri alması adına Emlak Konut'a ödeme yapması gereken Galatasaray'ın hesabına bloke konuldu. Florya-Riva projeleri için imzalanan sözleşmenin

Emlak Konut'tan Galatasaray'ın hesabına bloke

Florya arazisini geri alması adına Emlak Konut'a ödeme yapması gereken Galatasaray'ın hesabına bloke konuldu. Florya-Riva projeleri için imzalanan sözleşmenin Emlak Konut'un kararı ile feshedilmesinin ardından Galatasaray'ın önemli bir sorunu daha çözmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Sözleşmenin feshi sonrasında Florya arazisini geri alması adına Emlak Konut'a ödeme yapması gereken Galatasaray'ın hesabına bloke konuldu.

Ödemeleri bulunan Sarı kırmızılı kulübün hesaplarında yer alan 60 milyon TL'lik paranın Emlak Konut tarafından bloke altında olduğu ifade edildi.

Ödemelerini yapmak adına parası olmasına karşın bloke nedeniyle kullanamayan Galatasaray'da Başkan Mustafa Cengiz, 2.Başkan Abdurrahim Albayrak ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'ın bu sorunu çözmek adına yoğun mesai, görüşmelere imza attığı öğrenildi.
 
Emlak Konut GYO Galatasaray ile yaptığı anlaşmayı fesih etti. Fesih kararı hem Riva hem de Florya arsaları için geçerli olacak. Emlak Konut yetkilileri, kulübün Florya arsasını teslim etmemesi nedeniyle fesih kararı aldığını belirtti. 

Şimdi Emlak Konut GYO, Galatasaray'dan yaptığı ödemeleri ve masrafları talep edecek. Edinilen bilgilere göre bu da 350 milyon lira. Galatasaray ödeme yaparsa arsalarını geri alacak. Yapmazsa her iki arsa için ekspertiz değeri belirlenecek ve arsalar Emlak Konut'ta kalacak. Galatasaray bu projeden 1 milyar lira gelir sağlayacaktı.


Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 21:26
YORUM EKLE