Emlak Konut ve THY ortak proje geliştiriyor.

Emlak Konut GYO ve THY Havalimanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş., Kanal İstanbul bölgesinde 10 bin bağımsız bölümden oluşan bir proje geliştirecek. Ortaklık yarı yarıya olacak.

Emlak Konut ve THY ortak proje geliştiriyor.

Arnavutköy ilçesi Dursunköy Mahallesi’nde yer alan 3 milyon 639 bin 116 metrekarelik araziyi 2013’te Yıldız Holding’den satın alan Emlak Konut GYO, 7 Haziran 2018’te arazinin yarısını 312.5 milyon lira+KDV bedelle THY Havalimanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.’ye satmıştı.

Proje 10 bin bağımsız birimden meydana gelecek. İçinde park ve spor alanları da olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bölgedeki yapılaşmayı belirleyecek olan 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarda Emlak Konut GYO ve THY tarafından hayata geçirilecek projenin yükseleceği arazi için ayrıcalık tanınmıştı.

Proje kapsamında inşa edilecek konutlar hem İstanbul Havalimanı çalışanlarına satılacak hem de İstanbulluların konut ihtiyacını karşılayacak. Projelerden elde edilecek kazancın yüzde 50’si Emlak Konut’a, yüzde 50’si THY’ye ait olacak.

Projenin mimari çizimini Beştepe Külliyesi’ni de tasarlayan ünlü mimar Şefik Birkiye yapacak.

Kaynak: Sözcü

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE