Yüzde 70'lik bir kesim kripto para yatırımı güvenli buluyor

Gelişen teknolojiler sayesinde araştırma dünyasında öne çıkan online anketlerin daha fazla kişiyle, daha kısa sürede ve daha az maliyetle yapılmasını sağlayan kripto para özelinde yaptığı online araştırma sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 70'i kripto para yatırımını güvenli buluyor.

Yüzde 70'lik bir kesim kripto para yatırımı güvenli buluyor

Online anketlerle daha geniş bir kitleye ulaşarak araştırmaların daha kısa sürede ve daha az maliyetle gerçekleşmesini sağlayan havucum.com, kripto paralarla ilgili gerçekleştirdiği araştırmasının bulgularını yayınladı. Anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 70'inin kripto para yatırımını güvenli bulduğu ortaya çıktı. Katılımcıların yüzde 72'si kripto para yatırımı yapmayı düşünürken, yüzde 35'lik bir kesimin halihazırda kripto para yatırımı bulunduğu görülüyor. Bu yatırımların yüzde 70'i ise Türkiye'de bulunuyor.
 
Katılımcıların yüzde 78'i kazançlı

Anket sonuçlarına göre, kripto paraya yatırım yapan kadın ve erkeklerin oranı birbirine paralel ilerliyor. Eğitim seviyesi arttıkça kripto para yatırımı da artış gösteriyor. Yatırımı olan katılımcıların yüzde 78'i ise bu yatırımdan kazanç elde ettiğini belirtiyor.
 
Teknoloji sektöründe alışveriş yapmak istiyorlar
Araştırmaya göre, katılımcıların büyük bir çoğunluğu kripto para ile alışveriş yapabileceklerini, özellikle de teknoloji sektöründe kullanmayı istediklerini söylüyor.

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE