banner77

Türkiye Sigorta Üst Yönetimi görev Değişimi yapıldı

Bugün piyasalar kapandıktan sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda Türkiye Sigorta tarafından gönderilen basın açıklamasında eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak kadrosunun tamamının görevden alınarak tasfiye edildiği görüldü.

Türkiye Sigorta Üst Yönetimi görev Değişimi yapıldı
banner80

Türkiye Sigorta'da Genel Müdür Beşir Alper Karayazgan görevinden alınarak yerine Atilla Benli atandı. Şirkette üç genel müdür yardımcısının da görevden alınarak yeni atamalar yapıldı. 9 Temmuz 2020 tarihinde kurulan icra kurulunun da kaldırılmasına karar verildi.

Türkiye Sigorta'da genel müdür ve üç genel müdür yardımcısı görevinden alınarak, boşalan koltuklara atama yapıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şirketin genel müdürü Beşir Alper Karayazgan ve genel müdür yardımcıları Atakan Bektaş, Mahmut Emre Bayram ve İbrahim Hakan Muştu'nun görevlerinden alındıkları ve danışman kadrosuna atandıkları belirtildi.

BENLİ ATANDI

Sigorta ve Reasürans Şirketlerinin Kuruluş ve Çalışma Esasları Yönetmeliği uyarınca Sigortacılık Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumuna yapılacak bildirim yükümlüğü saklı kalmak üzere, Atilla Benli'nin Genel Müdür, Volkan Sinan, Güray Çelik ve Murat Süzer'in Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığı duyuruldu.

9 Temmuz 2020 tarihinde kurulan icra kurulunun da kaldırıldığı açıklandı.

Yüzde 81,10'u Türkiye Varlık Fonu'na ait olan şirkette binin üzerinde çalışan bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 00:04

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE