Özbekistan'ın en yüksek binasını Türk şirketi yapacak!

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te 150 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek Tashkent City Uluslararası İş Merkezi içinde yer alacak ve 266. 5 metrelik yüksekliğiyle Özbekistan’ın en yüksek binası ünvanını eline geçirecek olan gökdeleni Özbekistan’dan  Murad Buildings ve Türkiye’den Özgüven şirketleri ortak olarak inşa edecek.

Özbekistan'ın en yüksek binasını Türk şirketi yapacak!

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te 150 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek Tashkent City Uluslararası İş Merkezi içinde yer alacak ve 266.5 metrelik yüksekliğiyle Özbekistan’ın en yüksek binası ünvanını eline geçirecek olan gökdeleni Özbekistan’dan  Murad Buildings ve Türkiye’den Özgüven şirketleri ortak olarak inşa edecek.

2021’de tamamlanması planlanan 150 milyon dolarlık projeyle birlikte Özbekistan’ın en güvenli ve en modern mimariye sahip gökdelenini inşa edeceklerini ifade eden Özgüven İnşaat ortaklarından Uğur Özer Özgüven, yaklaşık 1.5 yıldan bu yana ülkede projeler geliştirdiklerini, sembol yapı olarak gördükleri ve birçok ilki bünyesinde barındıracak projelerinin sadece Özbekistan’ın değil, Orta Asya’nın da en yüksek binası olacağını söyledi.


Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 16:01
YORUM EKLE