Merkez Bankası İstanbul'a geliyor.

Merkez Bankası, İstanbul Finans Merkezi’ndeki yeni binasının tamamlanmasını beklemeden İstanbul’a taşınıyor. Ocak ayı başında başlayacak olan ve Araştırma ve Para Politikası, Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar, Piyasalar ile İletişim ve Dış İlişkiler genel müdürlüklerine de çalışan personelin tamamı, İstatistik, Ödeme Sistemleri ve Yapısal Ekonomik Araştırmalar genel müdürlüklerindeki personelin ise bir kısmını kapsayacak olan taşınmanın 30 nisan 2020 tarihine kadar tamamlanması planlanıyor.

Merkez Bankası İstanbul'a geliyor.

Merkez Bankası, İstanbul Finans Merkezi’ndeki yeni binasının tamamlanmasını beklemeden İstanbul’a taşınıyor.

Ocak ayı başında başlayacak olan ve Araştırma ve Para Politikası, Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar, Piyasalar ile İletişim ve Dış İlişkiler genel müdürlüklerine de çalışan personelin tamamı, İstatistik, Ödeme Sistemleri ve Yapısal Ekonomik Araştırmalar genel müdürlüklerindeki personelin ise bir kısmını kapsayacak olan taşınmanın 30 nisan 2020 tarihine kadar tamamlanması planlanıyor.

Merkez Bankası, Finans Merkezi’ndeki yeni binalarının 2022 yılında tamamlanmasına kadar geçecek olan sürede Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) kiracısı olacak.

Taşınmayla birlikte Merkez Bankası’nın yaklaşık 2 bin 400 çalışanı Ankara’dan İstanbul’a yerleşecek.


Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 14:41
YORUM EKLE