Kilim Mobilya’ya ihracat başarısı ödülü aldı

Türkiye mobilya sektörüne modern çözümler üreten Kilim Mobilya, Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin (AKAMİB) 2021 yılında ihracat başarısı gösteren firmaları buluşturduğu törende ödüle layık görüldü.

Kilim Mobilya’ya ihracat başarısı ödülü aldı
banner112

Türkiye’nin öncü mobilya markalarından Kilim, yaptıkları özverili çalışmalarla ihracatını artıran firmaların Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) tarafından ödüllendirildiği törende 2021 yılındaki ihracat başarısı ile ödüle layık görüldü. AKAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Onur Kılıçer’in ev sahipliğinde Kayseri’de gerçekleştirilen törene; Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç katılarak sektöründe en fazla ihracata imza atan 24 firmaya ödüllerini takdim etti. Pandeminin etkilerini atlatıp ihracattaki pazar payını ve miktarını artıran Kilim Mobilya, aldığı bu ödülle başarısını tescillemiş oldu.

Sektörün başarısı için öncelik, yenilikçi ürünler ve Ar-Ge yatırımları

Törende Kilim Mobilya adına ödülü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’nin elinden alan Kilim Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yayla, “İhracat miktarını artırmanın ve yeni pazar yerlerine açılmanın verdiği başarının gururu yaşıyoruz. Pandeminin zorlu sürecini atlattığımız 2021 yılında sektörümüzün ihracatı 4,3 milyar dolara ulaştı ve dünya pazarından aldığımız pay da yaklaşık yüzde 2 seviyesine yaklaştı. Şu an mobilya sektörümüz dünyada 8. sırada. Bu başarımızı sürdürüp sektörün tüm firmaları olarak ihracat başarısına odaklandığımız takdirde 5. sıraya yükselmemiz mümkün. Bunun için sektör olarak yenilikçi ürünlerin üretimine önem vermeli, kullanıcı beklentilerini karşılamalı ve Ar-Ge çalışmalarını hızlandırmalıyız” dedi.

Emlak Haberi

Emlak haberleri , Yeni satışa Çıkan Konut Projelerini, Sektörel haberleri ,Emlak rehberi , Emlak Analizleri yaparak sektöre yön veren emlak haberciliği yapıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE