İstanbul Finans Merkezi İnşaatı bir an önce bitirilmeli!

Türk ekonomisinin gelecek planlamalarında büyük bir öneme sahip olan İstanbul Finans Merkezi inşaatının hızlanması için talimat verildi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önem taşıyan Finans Merkezi Projesinin bir an önce tamamlanmasını istedi.

İstanbul Finans Merkezi İnşaatı bir an önce bitirilmeli!

Türk ekonomisinin gelecek planlamalarında büyük bir öneme sahip olan İstanbul Finans Merkezi inşaatının hızlanması için talimat verildi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önem taşıyan Finans Merkezi Projesinin bir an önce tamamlanmasını istedi. Finans merkezinin içerisinde İstanbul havası katılabilmesi için merkez bankasının da finans merkezinin içerisine taşınması kararı alındı.

Proje İstanbul’un önemini bir adım öne çıkarırken merkez bankasının binası da artık Ankara’dan buraya taşınmış olacak. Yapılacak olan Merkez Bankasının yeni binasının proje tasarımı da basına lanse edilmiş ve duyurulmuştu. Yapılacak olan Merkez Bankası toplamda 54 kattan oluşacak. Binanın tamamlanmasının ardından Merkez İstanbul’dan Ankara’ya taşınıyor.

Yapılacak olan Finans merkezi aynı zamanda İstanbul’u daha fazla ön plana çıkaracak bunun içinde İstanbul için büyük öneme sahip.

Finans Merkezinde Türk Motifi olacak

Yapılan toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Finans Merkezinde Türk esintilerinin kullanılmasını istedi.  Albayrak özellikle Selçuklu ve Osmanlı dönemi esintilerini projeye dahil etmeleri konusunda uyarıda bulundu. İstanbul Finans Merkezinin 2023 yılında tamamlanması planlanıyor.


Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 10:36
YORUM EKLE