İş endeksine göre dünyanın en iyi şehirleri açıklandı.

ABD-Çin ticaret savaşları, yaşanılan pandemi süreci, uzaktan çalışma ve G20'nin küresel asgari kurumlar vergisi önerisi, iş ve yeteneğin küresel çapta yer değiştirmesine neden oluyor. Henley & Partners, Deep Knowledge Analytics ile ortaklaşa yapılan araştırma, iş endeksi yatırımına göre yaşanılacak en iyi şehirleri gözler önüne seriyor.

İş endeksine göre dünyanın en iyi şehirleri açıklandı.
banner80

Anlayışlı pazar istihbaratı ve pragmatik tahminler sunmak için gelişmiş analitikler üreten Deep Knowledge Group'un bir yan kuruluşu olan Deep Knowledge Analytics ile ikamet ve vatandaşlık planlamasında dünya lideri olan Henley & Partners arasındaki bu işbirliği, Deep Knowledge Analytics' dahil olmak üzere birden çok veri kümesinden yararlanıyor

Viyana ve Lizbon en çok tercih edilen şehirler arasında

Endekste en üst sıralarda yer alan beş şehrin Londra, New York, Sidney, Singapur ve Zürih olduğu açıklandı. Araştırmada güvenlik, istikrar ve en iyi oturma programları kapsamında Viyana ve Lizbon en çok tercih edilen şehirler arasında bulunduğu belirtiliyor. Çok uluslu firmaların merkezlerini kurmaları için popüler seçenekler arasında bulunan, Portekiz'in iş dostu politikaları ve üniversitelerinden ortaya çıkan üst düzey yetenekler sayesinde gelişen bir teknoloji sektörüne sahip olması, rezidans gayrimenkul projeleri nedeniyle Lizbon’a ilgi giderek artıyor.

Dünyaca ünlü Mimar Mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan projenin Türkiye Lansmanı İstanbul’da yapılacak

Dünyaca ünlü ve ödüllü Mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan, Lizbon'un kalbinde, gerçek bir mahalle hissi veren, sakin ama hayat dolu bir şehir köyü olan, eşsiz doğal güzelliğiyle Tagus Nehri kıyısında bulunan Prata Riverside Village gayrimenkul projesi, Türkiye Lansmanı 01 Ekim’de İstanbul’da yapılacak.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE