banner109

İktisatEvim'de Yeni Normal: Faizsiz İktisat!

12. kez düzenlenen Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı’nda faizsiz finans sektörünü değerlendiren Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ardından sektörde önemli deneyimleri ile adından söz ettiren bir ekibe sahip olan İktisatEvim yönetimi, süreci ve yapılan açıklamaları değerlendirdi.

İktisatEvim'de Yeni Normal: Faizsiz İktisat!
banner112

İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı’nda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan’ın faize dayalı ekonomik sistemi eleştirerek İslami finans ekonomisinin güçleneceğini ve adaletsizliğin böyle giderileceğini belirttiği ayrıca İstanbul'u İslami Finans ve ekonominin de merkezi yapmayı planladığını açıkladığı konuşmasının ardından İktisatEvim Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Sağol yapılan açıklamaları “Tüm dünya ve ülke olarak emeğin, alın terinin, dayanışmanın, kaynakları etkin kullanmanın ve kendine yetmenin önemini daha iyi anladığımız bir süreçten geçiyoruz. İnsani temelere dayandırdığımız felsefemiz ile yerli, milli ve insan odaklı bu sektörün içerisinde yer almaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Sayın Başkan Erdoğan’ın ve Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamalardan anlıyoruz ki kamusal denetim ve destek ile sektör günümüzdeki konumundan ileriye gidecek ve sektöre olan ilgi artacaktır. Ayrıca biliyoruz ki şeffaf bir örgütlenmeyle faizsiz finans sektörü Türkiye’nin ekonomisinin büyümesine de olumlu katkılar sunmaktadır ve sunmaya devam edecektir.” şeklinde değerlendirdi. 

İktisatEvim olarak katılımcılarının ev ve araba almasını kolaylaştırmaya yönelik süreçlerini kampanya ve avantajlar ile desteklediklerini ifade eden Sağol “İktisatEvim’in tüm sistemleri katılımcılarımızın büyük hayallerine iktisatlı çözümler sunmak hedefi üzerine kurulmuştur. Katılımcılarımızın yıllarca beklemeden kiradan kurtulmasına ve araba sahibi olmasına destek olmak adına ödeme kolaylığı sağlayan, yaşam konforunu bozmayan ve ödeme tablosunu kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirledikleri sistemler sunuyoruz. Kolay ödeme planı ve düşük bütçeli taksitler ile katılımcılarımızın ev ve araba sahibi olmasını destekliyoruz.” dedi.

Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi

Ülke ekonomisindeki dinamikler yer değiştiriyor! Faizsiz Finans Sistemindeki kavramların altı daha kalın çizgilerle çiziliyor! İktisatEvim, medeniyet değerlerimize özgü şekillendirdiği “Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemi”ndeki bireysel/kurumsal birikimini, ihtiyaç dengesini; adaletli, yerli, milli, insan odaklı ve ekonomik uygulamalarla sağlam temeller üzerine kuruyor. Tasarruf, dayanışma, güven ve şeffaflık hiç bu kadar gün yüzüne çıkmamıştı.

Son yüzyılda tüm dünyayı hâkimiyeti ve etkisi altına alan modern kapitalizm ve onun faizli finans kurumları “para üzerinden para kazanmaya” yönelik uygulamaları ile sermayeyi, kârı ve faizi öncelemektedir. İktisatEvim; insanımızın değerler sistemi, dünya görüşü ve medeniyet anlayışla uyumlu, finans ve yatırım ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri “Faizsiz Toplumsal Dayanışma Sistemini” geliştirmiş ve çok kısa süre içerisinde ülkemizin her tarafında hizmet vermeye başlamıştır.

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE