Ferdi Kaza Sigortası hakkında 5 soru 5 cevap

Uzman Sigorta Danışmanı Nursen Beştaş merak edilen soruları sizler için sırladı işte bir çok konuda ferdi kaza sigortası hakkında merak edilenler. İrade dışında yaşanabilecek talihsiz olaylar ve kazalar, kişinin kendisinin ya da yakınlarının kaynakları ile telafi edemeyeceği kadar büyük sonuçları beraberinde getirebiliyor.

Ferdi Kaza Sigortası hakkında 5 soru 5 cevap

Bu gibi durumlarda devreye giren Ferdi Kaza Sigortası, bir kaza sebebi ile vefat veya sürekli sakatlık risklerinin gerçekleşmesi durumunda sigortalıyı ve ailesini güvence altına alarak, hayatın getireceği tüm olumsuzluklara hazırlıklı olma olanağı sunuyor. 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, Ferdi Kaza Sigortası hakkında sıkça sorulan 5 sorunun yanıtlarını paylaştı.

Neden Ferdi Kaza Sigortası?

Ferdi Kaza Sigortası hayatta beklenmedik kazalara ve olaylara karşı hazırlıklı olunmasını sağlayan bir sigorta türüdür. En önemlisi, oldukça düşük sigorta primleri ile güvence sunar.

Ferdi Kaza Sigortası neleri kapsar?

Kaza sonucu vefat veya kalıcı sakatlık durumunda, sigortalının ani ve beklenmedik bir kaza ile vefatı veya kalıcı olarak sakat kalması durumunda güvence sağlanır.

Ferdi Kaza Sigortası için ne kadar ücret ödenir?

Bütçe ve ihtiyaçlara göre müşterilerin seçebileceği farklı Ferdi Kaza ürünleri mevcuttur. Seçilen Ferdi Kaza ürününe göre sigorta bedeli ve sağlanan asistans hizmetleri farklılaşmaktadır. Yani, kaza sonucu vefat veya sürekli sakatlık durumunda sağlanacak olan güvence değişmektedir. Eğer sigortalının yaşadığı kaza, poliçe kapsamında belirtilmişse; kişiye kaza sonrası sigorta şirketi tarafından poliçe kapsamında ödeme gerçekleştirilir.

Doğal afetler poliçeye dahil midir?

Deprem, sel, yanardağ püskürmeleri ve yer kayması halleri, Ferdi Kaza Sigortası'nın kapsamı dahilinde değildir. Ancak bu tip doğal afetler ek sözleşme ile teminata dahil edilebilir.

Poliçe süresi ne kadardır?

Ferdi Kaza Sigortası’na ait poliçe süresi 1 yıldır.

Nursen Beştaş

Sigorta Uzmanı Nursen Beştaş

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 10:33

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE