Ev satışları patladı, temizlik talepleri arttı.

Konut alımlarındaki artışın sonucunda yeni taşınılan evlere olan temizlik ihtiyacında %76 talep oluşturulduğu gözlendi.

Ev satışları patladı, temizlik talepleri arttı.

Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com, kamu bankalarının faizlerini düşürmesiyle konut alımının artmasına yönelik oluşan temizlik hizmetlerini inceledi. Konut alımlarındaki artışın sonucunda yeni taşınılan evlere olan temizlik ihtiyacında %76 talep oluşturulduğu gözlendi.

Temizlik hizmetlerine ilgi büyüdü

Konut satışlarının artması Armut.com’da yer alan temizlik hizmetlerine ilgiyi arttırdı. Son dönemdeki talepler incelendiğinde, inşaat sonrası temizlik taleplerinde 2020 Haziran ayında Mayıs ayına oranla %76, 2019 yılına oranla ise %109 seviyesinde bir artış olduğu gözlendi. Taleplerin Temmuz ayında da bu doğrultuda devam ettiği saptanırken ay sonunda yeni bir talep rekoru gerçekleşeceği bekleniyor.

Yeni taşınılacak boş evlerin temizliği için yapılan taleplerde de büyük bir artış görüldü. Boş ev temizliğinde Haziran ayında Mayıs’a oranla %53 artış meydana gelirken inşaat sonrası temizliğinde olduğu gibi bu kategoride de Temmuz ayı taleplerinde rekor taleplere ulaşması bekleniyor.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER