Birevim “Hayra Vesile Ol” dedi!

3.5 yıl gibi kısa bir sürede tasarruf finans sektörüne ivme kazandırma başarısı gösteren “BİREVİM”, 1 Nisan 2020 tarihinde başlattığı ve Ramazan ayı boyunca binlerce aileye ulaştığı “Hayra Vesile Ol” sosyal sorumluluk projesinde özgün bir yöntem uyguladı.

Birevim “Hayra Vesile Ol” dedi!
banner80

Firma proje dönemi boyunca, hem tasarruf sahiplerinin de katıldığı bir sistemle, şu ana kadar 3 bin aileye ulaştığı bir yardım kampanyası başlattı hem de Tasarrufa İlk Adım isimli bir kampanya ile, bir ayda 7 bin aileyi, Birlikte Tasarruf Finans yöntemi üzerinden ülke tasarrufuna dahil etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan BİREVİM Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, 1 Nisan 2020 tarihinde başladıkları “Hayra Vesile Ol” sosyal sorumluluk projesinde, hem dönemin ruhunu iyi yansıtarak, net bir farkındalığa, hem Birlikte Tasarruf Finans yöntemini ilk kez ev ve araba sahibi olmanın ötesine taşımaya, hem de yeni tasarruf sahipleri yaratmaya vesile olmayı hedeflediklerini vurguladı.

Tüm dünya olarak “birlik olmaya” en çok ihtiyaç duyduğumuz ve “yepyeni bir dünyaya doğru ilerlediğimiz” bu dönemde; özgün bir yöntem uyguladıklarının altını çizen Çiftçi; “Projemizin ilk ayağı, tasarruf sahiplerinin de katıldığı bir yardım kampanyası oldu. Tasarruf sahiplerinden edinilen her yeni referans ve sözleşmeye dönüşen her yeni kayıt için belirlenen parasal miktarın ayrılması sonucu, toplamda 300 bin TL’lik bir yardım bütçesine ulaştık. Bu bütçeyi, Ramazan ayı boyunca 100’er TL’lik hediye çekleri halinde, BİREVİM şubeleri üzerinden ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Bu noktada, çalışanlarımızın proje kapsamındaki çabaları ve kendi çevrelerinden aldıkları bilgilerle oluşturdukları ihtiyaç sahibi kişi listeleri, yardım sürecinin katlanarak büyümesini sağladı. Tüm çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 

Tasarrufa İlk Adım: 1 ayda 7 bin aile

2020-2023 dönemi için ilan ettikleri Tasarruf Seferberliği doğrultusu ve Hayra Vesile Olkapsamında uygulamaya konan “Tasarrufa İlk Adım” kampanyasıyla ilgili de bilgiler veren Çiftçi, şunları söyledi: “Bir ayda 7 bin aileyi Birlikte Tasarruf sistemine dahil etme başarısı gösterdik. Mevcut tasarruf programlarımızın sunduğu düşük maliyetin de altında bir özellik taşıyan ve teminat zorunluluğu olmayan kampanyamızda tasarruf sahipleri, 3 bin TL ile 23 bin TL arası herhangi bir tasarruf miktarı üzerinden, çok uygun maliyetler ile birikim yapmaya başlayabiliyorlar. Üstelik taksit miktarına bağlı olarak minimum 12 aysonra tasarruf sahibi, en başta belirlediği tasarruf miktarının tümünü teslim alıp, kalan taksitleri ödemeye devam edebiliyor. Kampanyada kısa bir sürede 10 bin aileyi aşmayı hedefliyoruz.”

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE