Balkonda vakit geçirmek isteyenler cam balkon taleplerini artırdı!

Koronavirüs sebebiyle evlerde vakit geçirenler balkon keyfi için online çözümlere başvuruyor. Armut.

Balkonda vakit geçirmek isteyenler cam balkon taleplerini artırdı!
banner112

Koronavirüs sebebiyle evlerde vakit geçirenler balkon keyfi için online çözümlere başvuruyor. Armut.com verilerine göre balkon keyfi yapmak isteyenlerin tercihi cam balkonlar oluyor.


Türkiye’deki online hizmet platformlarının en büyüğü Armut.com, cam balkon taleplerinde 1-19 Nisan tarihleri arasında önceki döneme kıyasla %92 artış olduğunu gözlemledi. Koronavirüs sebebiyle evlere kapananların vakit geçirmek için cam balkon hizmetlerine ilgi gösterdiği görülüyor.


Kullanıcılar farklı tipte balkonlar tercih ediyor


Koronavirüs tedbirleri kapsamında yetkililer ve uzmanlar evde kalmayı önerirken, evde geçirilen zaman dahilinde ev ile ilgili verilen kararlar da artış gösteriyor.


En çok talep edilen cam balkon tipi L balkonlara uygun olan 2 cepheli sistem oluyor. 2 cepheli sistemi takip eden bir diğer talep yoğunluğu da tek cepheli gömme balkonlara oluyor. Kullanıcılar en çok katlanır tipte cam balkonları tercih ederken, koyu cam balkonlar da en çok ilgi gösterilenler arasında.


Talep yoğunluğu İstanbul’da


Mart sonu ile Nisan başı talep verileri karşılaştırıldığında cam balkon yaptırmak isteyenlerin çoğunluğunun İstanbul’da olduğu gözlemlenirken, İstanbul’u takip eden illerin ise Ankara, İzmir ve Bursa olduğu görülüyor.


Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 13:22
banner79
YORUM EKLE