BAE-Türkiye İnşaat alanında yuvarlak masada toplanıyor!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yeniden ısınmaya başlamasıyla birlikte Dış İlişkiler Ekonomik Kurulu (DEİK), iki ülke arasındaki ticaret hacmini artırmak için bir diplomasi atağı başlattı.

BAE-Türkiye İnşaat alanında yuvarlak masada toplanıyor!

Başta altyapı ve müteahhit işleri olmak üzere BAE ile yeni işbirlikleri geliştirmeyi hedefleyen DEİK’in BAE Ticaret ve Sanayi Odası Federasyonu işbirliği ile düzenlediği “BAE-Türkiye İnşaat ve Müteahhitlik Alanında Ortaklıklar Yuvarlak Masa Toplantısı” 30 Mart 2022 tarihinde Dubai’de gerçekleştirilecek.

130 milyar dolarlık işbirliği potansiyeli var

Toplantıda; konut, turistik tesis, havalimanı, demiryolu, karayolu, alışveriş merkezi ve enerji alanlarında toplam 130 milyar Dolar değerindeki dev projeler için yeni işbirliği fırsatları ele alınacak. Dubai’deki toplantıda ülkemizin önde gelen 25 civarındaki müteahhitlik ve alt yapı firmasını Dubai’deki 30 civarında dev proje sahibi firma ve kurumla birebir görüştüreceklerini kaydeden DEİK Başkanı Nail Olpak, “Bu toplantı, gerçekten özel ve odaklanılmış bir görüşme trafiğine sahne olacak. Bugüne kadar yaklaşık 13 milyar dolar değerinde 141 proje üstlenen Türk müteahhitlik ve altyapı sektörünün bu toplantı sonrası da büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2022, 15:18

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE