banner77

Avrupalı'nın emlak yatırım rotasında İstanbul yok!

Almanya'nın ülke olarak Covid-19 ile mücadelesindeki performansı ile Berlin ilk sırada yer alırken İstanbul 31 şehir arasında 30. sırada yer aldı.

Avrupalı'nın emlak yatırım rotasında İstanbul yok!
banner80

PwC ve Urban Land Institute (ULI)’ın gayrimenkul sektörünü farklı boyutları ile ele alan araştırması Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2021 raporu, pandemi etkisinde sektöre yönelik sermaye akışının yine de daha çok yerel ve Avrupa kaynaklı olacağını ortaya koydu.

Araştırma, gayrimenkul ve perakende sektöründe faaliyet gösteren Avrupa genelindeki 1000 profesyonelin görüşü ile hazırlandı. Yapılan ankette yatırımcıların yüzde 40’ından fazlası gelecek 5 yılda dünya ekonomisinde kötüleşme beklerken, yatırımcılar, pandemi sonrasında küçük şehirlere ve az nüfuslu bölgelere olan göç hareketlerinin ardından daha orta ölçekli kentlerin potansiyel olarak öne çıktığına işaret etti.

Avrupa merkezli yatırımcılar açısından Almanya’nın ülke olarak Covid-19 ile mücadelesindeki performansı ile Berlin, 2021’de yatırım beklentilerinin en yüksek olduğu şehir olarak ön plana çıkarken, 31 Avrupa kentinin yer aldığı listede Türkiye’den temsil edilen tek şehir olan İstanbul, 30’uncu sırada yer aldı. Son sırada ise Moskova bulunuyor.

Listenin ilk 10’u; Berlin, Londrs, Paris, Frankfurt, Amsterdam, Hamburg, Münih, Madrid, Milano ve Viyana olarak sıralandı.

Kaynak: Sözcü

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE