Aidat Ödemeleri Azaldı Ama Beklentiler Arttı

Mart-Haziran döneminde site aidatlarının ödenme performansının önceki dönemlere göre %40 oranında azaldığını belirten Timtaş Yönetim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akay, site sakinlerinin korona virüs nedeniyle beklentilerinin ise artış gösterdiğine dikkat çekti. Akay, site yönetimlerinin hijyen ve dezenfekte ile ilgili tüm konularda sorumlu olduğunu açıkladı.

Aidat Ödemeleri Azaldı Ama Beklentiler Arttı

Türkiye’nin birçok şehrinde site ve toplu konut yönetimi hizmeti veren Timtaş Yönetim A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akay, Mart-Haziran döneminde site aidatlarının ödenme performansının önceki dönemlere göre %40 oranında azaldığını belirtti.

Bunda salgın sürecinin yarattığı olumsuz havanın etkisinin olduğunu belirten Akay, “Ödemeler azaldı ancak beklentiler artış gösterdi. Site sakinleri özellikle ortak alanlardaki temizlik işlemlerinin daha yoğun olmasını talep ediyor. Virüsün bulaşabilme ihtimalinin olduğu tüm alanların her zamankinden daha temiz tutulması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Site ve toplu konutlarda yaşayan insanların virüs bulaşma riskine karşı daha dikkatli olması gerektiğini belirten Akay, “Normal bir apartmanda 15 veya 20 daire varken, sitelerde bu sayı 1000’leri bulabiliyor. Çok fazla sayıda insanın giriş çıkış yaptığı, dokunduğu alanlar, asansörler düşünüldüğünde hem site sakinleri hem de yönetimler daha dikkatli davranmalı. Site yönetimleri birçok konuda olduğu gibi sağlık konusunda da sorumlu. Ortak alanlar, asansörler, spor salonları, sosyal donatılar ve virüsün bulaşabilme ihtimali olan her yer kurallar dahilinde dezenfekte edilmeli.” diye konuştu.

Site yönetimlerinin bu dönemde yapacakları harcamalarda hijyen ve dezenfekte konularına ağırlık vermeleri gerektiğini dile getiren Akay, normalleşme süreciyle birlikte aidat ödemelerinin de normale döneceğini umduklarını sözlerine ekledi.

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.