Apple 2024 yılında Otonom otomobil üretebilir!

Apple'ın 2024 yılı için otonom araçlara üreteceği idda ediliyor bu konuyla ilgili Apple'ın Project Titan projesinde çalışan iki kişinin iddialarına göre Apple, 2024 yılında araç üretimine başlayabilir.

Apple 2024 yılında Otonom otomobil üretebilir!

Reuters'ın yeni bir raporuna göre Apple, 2024 yılına kadar bir araç piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu konuya yakın olan iki şirket çalışanı, Apple'ın yazılım konusunda otonom bir araç elde kadar ilerleme kaydettiğini açıklıyor. 

"Project Titan" ismiyle yürütülen bu proje için Apple'ın şimdiye kadar 200 çalışanını işten çıkardığı iddia ediliyor. 

İddialara göre Apple 2024 yılında otomobil üretebilir!

Ortaya atılan iddialara göre Apple, "Project Titan" kapsamında bir otomobil geliştiriyor. Tamamen elektrikli motora ve otonom sürüş sistemine sahip olması beklenen araçla ilgili bazı kaynaklar tarih vermeye başladılar bile. 

Ancak yine de bir otomotiv tedarik zinciri kurmak, Apple gibi bir şirket için bile o kadar basit olmadığı düşünülüyor. Bu nedenle Apple, aracını kendisi üretmek yerine, başka bir otomobil üreticisi adı altında araçlarını üretebilir. Şimdilik Apple markalı bir aracın olup olmayacağı veya sistemin sadece Apple logosunu taşıyıp taşımayacağı belli değil. 

Aracın batarya kısmında ise "Nanocell" adı verilen yeni bir pil teknolojinin kullanılması bekleniyor. Ayrıca yeni pillerin daha az yer kaplaması ve daha farklı kimyasal yapıya sahip olması da bekleniyor. Apple'ın çalışmalarında Lityum-İyon pillere kıyasla ısınma direnci daha fazla olan LFP'nin (Lityum Demir Fosfat) üzerine ağırlık verdiği bildiriliyor. 

Apple'dan konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi, ancak konuya yakın kaynaklar 2024 en geç 2025 yılında Apple'ın bir otomobil çıkaracağını iddia ediyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 22:17

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE