Naturia kemer İlhamı doğa, zarafetiyle kendine hayran bırakan bambaşka bir dünya kapı açan villa projesi

İstanbul’un en özel ve seçkin butik yaşam projesi olan Naturia Kemer’de, doğanın eşsiz güzelliklerinin modern mimariyle harmanlanarak tasarlandığı, farklı tiplerde dubleks ve az sayıda simpleks dairelerimizde 2+1’den 5+1’e kadar her zevke uygun sadece 42 adet yaşam alanı bulunuyor.

Naturia Kemer'de modern, konforlu ve üstün kaliteli iç mekanlarda lüks, hayatınızın doğal bir parçası olacak.

Dünyaca ünlü markaların en kaliteli malzemeleriyle özenle tasarlanan yaşam alanları, şehir yaşamının günlük karmaşasından ve stresinden tamamen uzaklaşıp, ruhunuzu yenilemeniz ve huzurlu bir yaşam sürmeniz için sizi bekliyor.

Doğanın yapısına uygun düzenlenen ferah peyzajıyla yeşil proje statüsünde olan Naturia Kemer’de özel tasarımlı ve izolasyonlu geniş cam cephelerle gün ışığı evinize dolarken, evinizin içinde gökyüzü kadar ferah bir ortam yaratıyor. Size de eşsiz doğa manzarasını izlemenin keyfi kalıyor.

Naturia Kemer Villa Projesi

My Home Villa Projesi My Home Villa Projesi

Çatı bahçeli bağımsız çatı dubleksleri, özel avluya sahip bahçe dubleksleri, evinize ait özel bahçeler, depo, kapalı garaj gibi hayatınıza daha fazla keyif ve kolaylık katan işlevsel alanların zevkle tasarlandığı proje, deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa ediliyor.

Ayrıca Naturia Kemer, doğayla uyumlu yeşil mimarisi sayesinde bina ve iç mekanların çevre dostu ve sürdürülebilirlik kriterlerine göre tasarlandığını, inşa edildiğini belgelendiren LEED Platinum sertifikası adayı.

Mimari Tasarım Hikayesi

Kemerburgaz yerleşimi ile yanı başındaki ormanın kıyısında bir konut sitesi olarak tasarlanan NATURIA projesi, temel motivasyonunu topografya ile kurduğu ilişkiden alıyor.

Bir yamaç yerleşimi olarak nitelendirilebilecek olan proje arazinin mevcut eğiminden koşullanarak yeniden inşa edilen setlere yerleşen sıra evlerden oluşuyor. Konutların kapalı, açık ve yarı açık alanları arasındaki ilişkiler, gün ışığından en makul düzeyde faydalanmaya yönelik çabanın yanı sıra özel alanların mahremiyetini sürdürmeye yönelik bir dizi önlemi de beraberinde getiriyor.

Naturia Kemer Villa Projesi-2

Böylelikle farklı kotlar arasındaki teraslar, evlerin birbirine bakan yüzeylerindeki doluluk-boşluk ilişkilerine dair düzenlemeler yapıların biçimlenişini de tarif ediyor. Farklı tür ve büyüklükte dubleks ve az sayıdaki simpleks daireden oluşan konutların bahçeleri ile yarı özel alanlar arasındaki seviye farkları, evlerin tamamına doğrudan ulaşımı sağlayan yer altı servislerinin ve otoparkların çatısında yeşil peyzaja elverişli kesitler olarak düzenleniyor. Blok derinlikleri, bahçe mesafeleri ve planlamaya ilişkin çözümlemelerin temelinde yer alan orman ile görsel ilişkinin sürekliliğine ilişkin gayret, yapıların teraslarının birer peyzaj elemanı olarak el alınmasının ve salt bakılan değil aynı zamanda konutlar tarafından da özel bahçeler olarak kullanılan açık mekanlar olarak düzlenmesinin de yolunu açıyor.

Kemerburgaz Mimar Sinan Mahallesi Vadi Sokak No:1A
Eyüpsultan İstanbul, Türkiye

0850 885 15 10