ABD'nin California eyaletindeki kuraklığın son 2 yılda en az 3 milyar dolarlık mahsul geliri kaybına yol açtığı duyuruldu. Bunun sonucunda, birçok arazide ekim yapılamadı . NTV haberine göre 

Araştırmaya öncülük eden California Üniversitesi'nden Jouse Medellin-Azuara, eyalette, küçülen Colorado Nehri'nden gelen suya bağımlı tarım alanlarının 2023'te daha fazla nadas görmesiyle durumun daha da kötüleşebileceğine dikkat çekti.

Kudüs'te sinagoga silahlı Saldırı yapıldı 7 kişi hayatını kaybetti Kudüs'te sinagoga silahlı Saldırı yapıldı 7 kişi hayatını kaybetti

Bu kuraklı yavaş yavaş dünyanın bütün ülkelerine yavaş yavaş yayılacağı görülmekte özellikle su sıkıtısı çekecek ülkeler var bunun başında Türkiye'de geliyor bu sebeple su tasarrufu yapmamız geerktiğğni bilmemiz gerekiyor. Bubunun başlıca sebepleri iklimler artık hızla değişiyor atmosfore sürekli gaz salınıyor iklim zirveleri yapılsada sanayileşme yavaşlayacağı için paris iklim anlaşmasından bir çok ülke yavaş yavaş kurallara uymamaya ve çekilme kararları alabilecekler.

Colorado Nehri havzasındaki sulanan arazinin yaklaşık yüzde 70'i çiftlik hayvanlarına yem yetiştirmek için kullanılıyor ve kuraklık sonucu mahsullerin maliyeti de yükseliyor.

kuraklık-1

Central Valley, ABD'de ekim yapılan tüm arazilerin neredeyse çeyreğini oluşturuyor.

Ulusal İklim Değişikliği dergisi tarafından bu yılın başlarında yayımlanan bir araştırma, ABD'nin güneybatısında en az 1.200 yılın en kurak 22 yıllık döneminin yaşandığını ortaya koymuştu.