Kärcher Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gökmen, müşteri memnuniyetine verdikleri önem nedeniyle bu yöndeki çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyleyerek, bu alanda da mükemmeliği sağlamayı amaçladıklarını aktardı. Gökmen, Kärcher Türkiye’nin müşteri memnuniyetinde çıtayı yükselterek, sektöre de öncülük ettiği yeni çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Satış sonrası hizmette de mükemmellik önemli”

Creavit ’ten Tarz Sahibi Yeni Banyo Mobilyaları Creavit ’ten Tarz Sahibi Yeni Banyo Mobilyaları

“Kärcher olarak tüketicilerimize onların hayatlarını kolaylaştıracak çok çeşitli, inovatif ürünler sunuyoruz. Ürünlerimizle ilgili tüketicilerimizin mutluluğu bizleri de çok sevindiriyor. Ancak sorumluluğumuzun onları sadece Kärcher’in mükemmel ürünleri ile bir araya getirmekle bitmediğini biliyoruz. Dolayısıyla satış sonrası hizmetlerde de mükemmelik önemli. Bu anlayışla web sitemizden yapılan alışverişlerde koşulsuz iade sürecini 30 güne çıkardık. Ayrıca www.karcher.com’dan ürün alan ancak teknik bir sorunla karşılan tüketicilerimizin sorunlarını onları yormadan çözmek adına da adreslerine gidiyor, ürünü kapıdan teslim alıyor, servis hizmetini sağladıktan sonra yine kendilerine teslim ediyoruz. Bu süreçte müşterilerimizden hiç bir bedel de talep etmiyoruz.”

Özellikle pandemi döneminde ürünlerin kurulumu ve kullanımında Kärcher Türkiye müşteri destek ekibinin ve teknik servis ekibinin tüketicilerle sürekli iletişimde olduğunu belirten Gökmen, gerekli durumlarda ekiplerin video arama ile ürünle ilgili bilgi verdiklerini ve kullanıcıların sorularını yanıtladıklarını da aktardı.

Kärcher hakkında:

1935 yılında Almanya’da Alfred Kärcher tarafından kurulan KÄRCHER, temizlik makine, ekipman ve aksesuarlarının yanı sıra temizlik kimyasalları ve deterjanları üreten bir sanayi devidir. Kullanıcılarına 67 ülkede, 110 şirketi, 13 bini aşkın çalışanı ile KÄRCHER, bugün tüm dünyada hem profesyonel kullanıcılara hem de ev kullanıcılarına yenilikçi temizlik çözümleri sunmaktadır. Ürün geliştirmeden ambalajlamaya, üretim faktörlerinden çevreye kadar sürdürülebilir bir yönetim anlayışı benimseyen KÄRCHER, bu çerçevede tüm ürünlerinde enerji verimliliğine, daha az plastik veya alüminyum kullanımına önem vermektedir. Özellikle profesyonel segmentteki ürünleri daha az su ve elektrik tüketimi, daha az atık su üretimi, daha sessiz çalışma gibi özelliklere sahip KÄRCHER’in yüksek verimli, uygulamaya özel ve çevre dostu deterjanları ise biyolojik olarak parçalanarak atık su kirliliğini azaltmaktadır.