İmar barışına aykırı 3 bin'den fazla yapı tespit edildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 31 Aralık 2017’den sonra inşaatına başlanan ve inşaat faaliyetleri devam eden yapıların tespiti için kurduğu araştırma ekipleri çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bakanlığa bağlı ekipler tarafından bugüne kadar doğal sit alanlarında ve özel çevre koruma bölgelerinde imar barışına aykırı durumda 3 bin 956 yapı tespit ettiği, bu yapılardan 423’ünün yıkım işlemlerinin tamamlandığı, 1278’i için suç duyurusunda bulunulduğu ve diğer yapıların yıkımı için de adli ve idari süreç başlatıldığı açıklandı.

İmar barışına aykırı 3 bin'den fazla yapı tespit edildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 31 Aralık 2017’den sonra inşaatına başlanan ve inşaat faaliyetleri devam eden yapıların tespiti için kurduğu araştırma ekipleri çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bakanlığa bağlı ekipler tarafından bugüne kadar doğal sit alanlarında ve özel çevre koruma bölgelerinde imar barışına aykırı durumda 3 bin 956 yapı tespit ettiği, bu yapılardan 423’ünün yıkım işlemlerinin tamamlandığı, 1278’i için suç duyurusunda bulunulduğu ve diğer yapıların yıkımı için de adli ve idari süreç başlatıldığı açıklandı.

Ekibin yıl başından bugüne kadar 37 şehirdeki özel Çevre Koruma Bölgeleri ve doğal sit alanlarında 1164 denetim yaptığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, doğal güzellikleri bozacak hiçbir yapıya izin verilmeyeceği, bu yapıların yapılmasına izin veren kamu görevlilerine de cezalar verileceği bildirildi.


Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 14:43
YORUM EKLE