Bodrum’da kentsel dönüşüm projelerinde artış başladı!

Turizm'in kalbi Bodrum'da son zamanlarda kentsel dönüşüm projelerinde artış gözlemlendi.

Bodrum’da kentsel dönüşüm projelerinde artış başladı!

Bodrum’da çok fazla imarlı arsanın kalmadığını ve son 1.5 yılda fiyatların yüzde 100’den fazla arttığını, metrekare fiyatlarının eski yapılarda 12 bin, yeni yapılarda 20 bin liraya yükseldiğini belirten Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, pandemi sonrasında yaşamın 12 aya yükseldiği Bodrum’da eski yapıların yıkılarak yerlerine yenilerinin yapımına başlandığını söyledi.

Bu yılın ilk çeyreğinde Muğla ve ilçeleriyle birlikte alınan inşaat ruhsatı sayısının 5 bine ulaştığını kaydeden Çağlar, Muğla genelinde bu sene 25 bin konut üretimi beklediklerini ve bunun da aslan payının Bodrum’da olacağını ifade etti.

Bodrum’da nüfusun 200 binlerden 600 binin üstüne çıktığına dikkat çeken Çağlar, şunları söyledi:

“Bodruma olan göçün de etkisi ile marka projelerde satış fiyatları son 1.5 yılda yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi. Şu an Bodrum’da doğru yerde yapılmış yeni bir projede metrekare fiyatını 20 bin liranın altında göremezsiniz. Eski yapılarda da 12 bin lira seviyesinde. Lüks segmentte ise 10 bin Euro’ya kadar ulaşıyor. Kiralamada da benzer bir durum söz konusu. Mesela Turgutreis’deki Swissotel Resort Bodrum Beach’te bir villada pandemi öncesi aylık kiralama bedeli 15 bin Euro seviyesindeydi. Şimdi ise 30-35 bin Euro seviyesinde. Sezonda bu villa kiralamasını 1 milyon TL gibi düşünebilirsiniz. Satış tarafında da yine örnek vermek gerekirse; Bitez’de yer alan bir villayı 1.5 sene önce 3 milyon liradan satmaya çalışıyorduk, 6 ay önce 5 milyon 250 bin liraya sattık. Bekleseydik şimdi 7 milyon lira değerinde olacaktı.”

Kaynak: Hürriyet

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE