"Bakanlık, Fikirtepe 1. Etap icin ilanen boşalt sürecini başlattı!"

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü Fikirtepe 1. Etap 58 Hektarlık kısım için tebligatları sokak ve binalara yapıştırmaya başlayarak boşalt sürecini başlattı. Bakanlık pandemi sürecini de dikkate alarak vatandaşların 6306 sayılı yasa 6A maddesi uyarınca evlerini kanun namına kolluk kuvveti kullanmadan boşaltmaları için 150 gün süre tanıdı..

"Bakanlık, Fikirtepe 1. Etap icin ilanen boşalt sürecini başlattı!"

Fikirtepe 1. Etap olarak, nur topu gibi bir tasfiye pardon :) "Tahliye sürecimiz başlamıştır!! Malum pandemi süreci ve rahat rahat bütçenize! uygun fizana kadar ev bulabilmemiz hatta İstanbul'u terk ermemiz icin de çok genis bir zaman dilimi (150 gün) bizlere tanımışlar sağ olsunlar... "58 Hektarlık Fikirtepe 1. Etap kentsel Dönüşüm alanı için 6306 Sayılı Kanunun 6/A Maddedir uyarınca... Gerekirse kolluk kuvveti zoruyla.. 150 gün süre tanınmıştır.." "Siz istediniz bizde geldik! Kanun namına evleri boşaltmazsanız biz ilgili kanun namına boşaltmasını biliriz" denilen tebligatlarda özenle "SIFIR ATIK" ibaresi de kullanılası dikkatlerden kaçmıyor :)) çok "afilli"bir kagıt ..

Teknolojinin geldiği nokta, vatandaşların ilgi ve merakı, yetkililerin de re'sen kanun uygulama hevesi herkesin bir dakika icerisinde haberdar olmasını sağlamıştır! "Şimdi kara kara "???" düşünme zamanı!" HAYIRLI OLSUN AMA BÖYLE OLMAMALIYD!! Fikirtepeli vatandaşlar zaten gönüllü olarak evlerini boşaltmaya dünden razıyken FİKENTDER DERNEĞİ aracılığıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan aşağıdaki soruların cevaplarını da bu boşalt süreci tamamlanmadan, yazılı olarak ilan edilmesini haklı olarak istemekte ve beklemektedir..

1- Vatandasın bu bölgede yapılacak olan inşaattan alacağı paylaşım oranı nedir? 3- Bölgede yapılacak inşaatlarda vatandaşa verilecek net emsal nedir? 4- Vatandaşlara ödenecek kira miktarı ve süresi nedir? 5- Vatandaşa ödenecek taşınma, kira destek payları hangi şart ve şekillerde nasıl ödenecek ve ne zaman ödenmeye başlayacaktır? FİKENTDER DERNEĞİ olarak , yetkilileri vatandaşların bu haklı taleplerine karşı duyarlı olmaya ve yazılı bildirimde bulunmaya davet ediyoruz..

"NETİCE OLARAK HİÇBİR KANUN DEVLET İLE VATANDAŞIN ARASINA GİREMEZ, GİRMEMELİ DE.!!"

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
OrhanÇankaya
OrhanÇankaya - 6 ay Önce

Hayırlı uğurlu olsun ülkemize milletimize komşularıma inşAllah bittiğini görmek nasip olur

CİHANGİR akagöz
CİHANGİR akagöz - 6 ay Önce

Yanlış yanlışı doğurdu kendi halkına bu reva görenleri rabbime havale ediyorum iktidar bunlara da kalmaz11yildir çektirdiler önceden açıklasana son anda açılliyorsun bunlar bizim ezik gördüler bağdat cad insanlara bunu yapmazlar iki milyar kira üç milyar taşınma parası 10 milyar moloz parası tada bize ev versinler oturalim inşaat bitene kadar