Avcılar Yeni Esenyurt mu Oluyor?

Depremde Ağır kayıpların yaşandığı Avcılar ilçesinde ciddi bir bina yenileme faaliyeti mevcut bu yenilemeler ada bazında değil parsel bazında yapıldığı için buna kentsel dönüşüm demek mantıklı değil yerinde yenileme diyebiliriz.

Avcılar Yeni Esenyurt mu Oluyor?

Bu Konuyu her basın toplantımızda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a devalarca söylediğimiz halde bu yapılaşmaya izin vermesi bölgede yaşayanları tedirgin ediyor 2. Bir Esenyurt ilçesi mi olacağız  diyorlar.

Avcılar ilçesinde yaptığım gözlemlere göre şu an inşaatı devam etmekte olan 35'ın üzerinde parsel bazlı kentsel dönüşüm faaliyeti bulunmaktadır.

Bu durum bir zamanların Esenyurt ilçesindeki inşaat çalışmalarını aklımıza getiriyor.

Deprem riskini azaltan bu faaliyet kısmi de olsa altyapı çalışmalarının yenilenmesini tekrar gündeme getirmektedir. 

Depremde can kaybını azaltacak ve inşaat sektörünün ayakta kalmasını sağlayacak bu dönüşüm süreci üzerine çalışmalar hazırlayarak insanların ilgilisini yeniden kentsel dönüşüm konusuna bilinçli bir vatandaş olmak zorundayız.

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE