banner22

Antalya'da kaçak yapılara dur denildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kaçak yapılara karşı Türkiye genelinde başlatılan mücadele olanca hızıyla devam ediyor. Turistik bölgelerde Muğla’nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde devam eden kaçak yapılarla mücadeleye Antalya ve ilçeleri  de dahil oldu.

Antalya'da kaçak yapılara dur denildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kaçak yapılara karşı Türkiye genelinde başlatılan mücadele olanca hızıyla devam ediyor.

Turistik bölgelerde Muğla’nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde devam eden kaçak yapılarla mücadeleye Antalya ve ilçeleri  de dahil oldu.

Bugüne kadar 221 kaçak yapının yıkıldığı Antalya genelinde şimdi de 260 kaçak yapıya yazı gönderildi.

Antalya’da en çok yıkımın gerçekleştiği ilçe ise toplam 121 kaçak yapı ile Kepez oldu. Bu ilçeyi 31 kaçak yapının yıkıldığı Muratpaşa, 28 yapıyla Döşemealtı, 19 yapıyla Kemer ve 16 konutla Manavgat izledi. Yıkımı tamamlanan diğer 6 yapının 3’ü Aksu’da, 2’si Serik’te ve 1’i de Alanya’da bulunuyordu.

Bakanlık tarafından şimdilik 5 müfettişin gönderildiği Antalya’da imar barışı kapsamında incelemeye alınan 8.065 Yapı Kayıt Belgesinden 287’sini uygunsuzluk dolayısıyla iptal edildi.


Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5