16 ildeki 144 arsanın satışı ile kentsel dönüşüme kaynak sağlanacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 16 ilde bulunan toplam 144 arsasını 8 temmuz perşembe günü (yarın) müzayede yöntemiyle satışa sunuyor. Arsaların satışından sağlanacak gelir kentsel dönüşüm çalışmalarında kullanılacak.

16 ildeki 144 arsanın satışı ile kentsel dönüşüme kaynak sağlanacak!

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, arsa müzayedesinde Ankara’da Çankaya, Gölbaşı, Yenimahalle, Kahramankazan ilçelerinde 26, İstanbul’da Zeytinburnu ve Beyoğlu ilçelerinde 2, İzmir’de Torbalı, Bayındır, Buca, Gaziemir ve Çeşme’de 80, Aydın Didim’de 10, Muğla Bodrum ve Niğde Bor’da 5’er, Şırnak Çizre ve İdil’de 3, Manisa Salihli’de 2 ve Mersin Erdemli’de 4, Tekirdağ Şarköy, Bursa Mustafakemalpaşa, Düzce Merkez, Denizli Tavas, Kırıkkale Yahşihan, Ağrı Merkez, Bitlis Güroymak’ta birer arsa olmak üzere toplam 144 arsa açık artırma ile satılacak.

Müzayede, 8 Temmuz Perşembe 11.00’de Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu ve internet üzerinden “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden yayınlanacak. Tekliflerin Bakanlıkça değerlendirilmesinin ardından arsaları satın alacak gerçek veya tüzel kişiler belirlenecek.

Arsaların nitelikleri arasında “konut”, “ticaret”, “sanayi”, “turizm tesisi”, “sosyo kültürel tesis”, “konut dışı kentsel çalışma”, “kentsel servis” alanları yer alıyor.

Arsaların çoğunluğunu konut alanları oluştururken, İstanbul Zeytinburnu’nda 1, Mersin Erdemli’de 4, Muğla Bodrum’da 3, İzmir Çeşme Alaçatı’da 1 turizm tesis alanı dikkati çekiyor.

Açık artırmada ilişkili arsalar için “birleştirilmiş teklif” sistemiyle satış yapılacak.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE