Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yedikuyular Kayak Merkezi'nde çalışmalar tamamlandı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör,Yedikuyular Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Köfte’nin de yer aldığı programda Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılan Bedesten, Bungalov evler ve sosyal tesisler incelendi. Ardından gerçekleştirilen toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Yedikuyular’da hayata geçirilen yatırımlarla ilgili açıklama yaptı. 

Başkan Güngör, “Şehrimiz çok zengin bir doğal mirasa sahip. Yedikuyular Kayak Merkezi’mizde gerek şehrimiz gerekse bölge için çok büyük önem taşıyor. Bu kapsamda yeni sezon hazırlıklarımız için Türkiye genelindeki tesislerimizde incelemelerde bulunduk ve bu kapsamda yeni projelerimizi hayata geçirdik. İlk etapta bölge ulaşımını rahatlattık. Yalnız Ardıç mevkiinde yolumuzu genişlettik. Kayak Merkezi bölgemizde ulaşımı duble yola çıkarttık. Otopark ve ortak kullanım alanı kapasitelerimizi artırdık” şeklinde konuştu.

Hedef 500 Bin Ziyaretçi 

Yedikuyular bölgesinde 26 Milyonluk yatırımın yapıldığını da ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Bölgeye kazandırdığımız Bedesten, ulaşım ve altyapı yatırımlarımız ile Bungalov evlerin toplam maliyeti 26 Milyon TL. Bu projelerimizle bölgedeki turizm hareketliliğini 12 aya çıkarmayı planlıyoruz. Orta ve uzun vadeli yol haritamızı da belirledik. Çevre illerle 10 milyon nüfusa hitap eden kayak merkezimiz ortalama 150 bin ziyaretçi alıyor. İnşallah biz bu sayıyı 500 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Pandemi koşullarını da dikkate alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kıymetli basın mensuplarımız bugün bizlere eşlik etti. Herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.