Rekabetin yoğun olduğu, kıyasıya mücadelelerin yaşandığı 155 bin TL ödül havuzuna sahip Future Cup 2022’nin finalistleri belli oldu.

Oyunseverlerin fanatiği olduğu CS:GO oyun turnuvasında yarışan 64 takımdan yarı finale kalan 4 takım, 30 Eylül’de oynanacak final karşılaşmalarında şampiyonluğa ulaşmak için ter dökecek.

İstanbul’un göbeğinde internet bedava İstanbul’un göbeğinde internet bedava

Güç ve performans bilgisayarı Casper Excalibur, heyecanın anbean devam ettiği ve bir anlık hatanın ise takımları büyük zaferlerden ettiği oyun dünyasının er meydanı CS:GO oyununu oyunseverlerle Future Cup 2022’de buluşturdu. Intel, MediaMarkt ve Microsoft’un sponsorları arasında olduğu 155 bin TL ödül havuzuna sahip turnuvada yarışan 64 takım, 23 Eylül’de gerçekleşen eleme maçlarında finallere kalıp şampiyonluğa erişmek için kıyasıya mücadelelere girdi. Büyük final için son dörde kalan takımlar arasında şampiyon ise 30 Eylül’de Twitch platformunda yayınlanacak canlı yayınla belli olacak.

Rakipler Haritadan Birer Birer Silindi

23 Eylül’de 64 takım arasında eleme maçlarının gerçekleştiği Future Cup 2022’de heyecan bir an bile duraksamadı. “Head Shot” vuruşların bolca olduğu, rakiplerin birbirine yoğun saldırılar gerçekleştirdiği CS:GO müsabakalarında eleme maçları 16 round üzerinden oynanırken 9 round kazanan takımlar çeyrek final maçları için bir araya geldi. Çeyrek final mücadelelerinden galip ayrılan “PUGGOD, Viary, Eternal Fire AC ve Advanced Five” takımları finallere bir adım daha yaklaşırken yarı final ve final maçları için ise gün sayılıyor.

Büyük Ödül İçin Finaller Canlı Yayınlanacak

Counter-Strike Global Offensive oyun turnuvası Future Cup 2022’de finaller 30 Eylül’de gerçekleşecek. Turnuvanın birincisine 60 bin, ikincisine 40 bin, üçüncüsüne 20 bin TL’lik MediaMarkt hediye çeklerinin dağıtılacağı turnuvada, dördüncüye ve çeyrek finallerde elenen beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci takımlara da 7’şer bin TL’lik hediye çekleri verilecek. Maksimum 3 haritada oynanacak maçlardan 2 haritayı ele geçirenin mücadeleyi kazandığı Bo3 formatındaki final mücadeleleri ise popüler Twitch yayıncısı Mert “RRaenee” Yılmaz’ın kanalından canlı yayınlanacak.

Şampiyonun belirleneceği Future Cup 2022’nin final mücadelelerini 30 Eylül Cuma günü https://www.twitch.tv/rraenee Twitch kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Casper Hakkında:

Türkiye’nin teknoloji alanında dünyadaki en önemli temsilcilerinden ve Türkiye'de dijital dönüşüme yön veren lider markalarından Casper, 1991 yılında faaliyetlerine başladı. 34.500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu, Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük bilgisayar üretim tesislerinden birine sahip olan Casper, tüm ürünlerin tasarım ve ARGE süreçlerini kendi mühendisleri ile yürütüyor ve yıllık 1 milyon üretim yapabilme kapasitesine sahip. Uluslararası beğeni kazanan tasarım, malzeme ve renk seçimlerini tasarım ekibi ile yürüten Casper, Türkiye’de tüketiciye özel üretim yapma becerisi olan tek bilgisayar üreticisi olarak kullanıcılara yüzlerce çeşit konfigürasyon imkânı sunuyor.

Global çapta kalite ve teknolojiye sahip ürünlerini, geniş hizmet ağı ve yerel üretim avantajlarıyla birleştiren Casper; VIA, Nirvana ve Excalibur markalarıyla telefondan tablete, dizüstü bilgisayardan mini PC’lere kadar uzanan geniş ürün gamı ile Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ediyor. Türkiye’nin tek teknoloji tabanlı ödülü olan Tech Brands Turkey’i üst üste 3. kez kazanan Casper, halk jürisi ile belirlenen Türkiye’nin bütünleşik pazarlama ödülü The ONE Awards’da da teknoloji üreticisi kategorisinde yılın en itibarlı markası ödülünün de sahibi.