banner38

Resmi Gazete'de İstanbul Merkezi kurulması için mutabakat zaptı yayımlandı.

Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ile Fransa’nın başkenti Paris’te 31 mayıs 2018’de imzalanan İstanbul Merkezi kurulmasına ilişkin mutabakat zaptı onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlandı. Yürürlüğe giren yönetmelikle birlikte İstanbul Merkezi, politika araştırması yapacak, rekabetçilik için politika tasarımı ve bu politikaların uygulanması için kapasite inşa edecek.

Resmi Gazete'de İstanbul Merkezi kurulması için mutabakat zaptı yayımlandı.

Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ile Fransa’nın başkenti Paris’te 31 mayıs 2018’de imzalanan İstanbul Merkezi kurulmasına ilişkin mutabakat zaptı onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yürürlüğe giren yönetmelikle birlikte İstanbul Merkezi, politika araştırması yapacak, rekabetçilik için politika tasarımı ve bu politikaların uygulanması için kapasite inşa edecek. OECD enstrümanları, araçları ve emsal değerlendirmeleri, emsal öğrenimi ve politika diyaloğu gibi metodolojilerin yayılması ile bölgesel programların kapasitesini artırarak OECD’nin ana ortaklarını da içerecek şekilde, ortakların OECD standartlarına yaklaşmasına yardım edecek.

Merkezin organize edeceği uygun etkinliklerle birlikte diyaloglar geliştirilerek ve iyi uygulamaların karşılıklı değişimi ile hali hazırda var olan bölgesel inisiyatifler daha da desteklenecek.


Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER