Mahmutbey, Esenyurt metrosunun ilk harcı döküldü.

Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Metrosu inşaatının ilk harcı döküldü..

Mahmutbey, Esenyurt metrosunun ilk harcı döküldü.
banner80
banner87

İstanbul’a yeni metro hattı.. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bahçeşehir ve Esenyurt’u Mahmutbey’e bağlayacak olan 18 kilometrelik yeni metro hattı için çalışmaları başlattı.

Toplamda 3.5 milyon nüfusa hizmet verecek olan Bahçeşehir-Esenyurt metrosu tamamlandığında Esenyurt’tan başlayarak Mahmutbey üzerinden Kabataş’a ulaşımı 67 dakikaya indirecek. Hattın, Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi- Mahmutbey arasındaki ilk bölümünün 2024 yılında açılması planlanıyor.

Bağcılar İstasyonu’ndaki törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İncirli- Sefaköy-Beylikdüzü hattında da adımlar attık. Bu hat sayesinde de Beylikdüzü ve Avcılar’a ilk defa metro gelecek. Son durağı Büyükçekmece’yle ilintili olacak. Bu hattımız bittiğinde Mahmutbey-Esenyurt Hattı ile Beylikdüzü-İncirli hattı birleşip, iki hat birbiriyle buluşmuş olacak. Hızray’ı da Beylikdüzü- Esenyurt’dan Sabiha Gökçe’ne kadar yaptığımızda, İstanbul’da yüzbinlerce motorlu taşıt trafiğe çıkmama noktasına gelecek” dedi.

Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt hattı tamamlandığında ortalama yolculuk süreleri ve yolcu kapasitesi şöyle olacak:
– Esenyurt Meydan-Mahmutbey arası 28 dakika
– Esenyurt-Mecidiyeköy arası 60 dakika
– Esenyurt-Kabataş arası 67 dakika sürecek.

Esenyurt-Kabataş arasında günde 1.4 milyon yolcu seyahat edecek.

Hat üzerindeki istasyonlar şöyle:

Mahmutbey

Atatürk Mahallesi

Toplu konut

Temapark

Hastane

Tahtakule

Ispartakule

Bahçeşehir

Esenkent

Ardıçlı

Esenyurt Meydanı

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE