banner38

Halkalı-Kapıkule-Edirne arası 1 saat 20 dakikaya iniyor!

Kırklareli-Tekirdağ’ın Saray ilçesi karayolunun temel atma törenine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Hattı Projesi’nin de sürdüğünü belirterek, “62 kilometresi Kırklareli’den geçen 229 kilometre uzunluğundaki Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi’ni ise Kırklareli’nin İpekyolu güzergahının önemli merkezlerinden biri haline getiriyoruz.

Halkalı-Kapıkule-Edirne arası 1 saat 20 dakikaya iniyor!
banner45

Bu proje kapsamında Kırklareli’de Babaeski, Lüleburgaz, Büyükkarıştıran istasyonlarımızı kuracağız. Projenin tamamlanmasıyla hat kapasitesi 4 kat artacak. Halkalı-Kapıkule-Edirne arası yolculuk süresi 4 saatten 1 saat 20 dakikaya, yük taşıma süresi ise 6 saat 30 dakikadan 2 saat 20 dakikaya düşecek” dedi.

Kırklareli – Saray üzerinden Tekirdağ’a bağlayan Saray- Kırklareli yolu hakkında da bilgi veren Karaismailoğlu, “Yolun uzunluğu 71 kilometre. 11 kilometrelik Kırklareli şehir geçişinin üst yapı iyileştirmesiyle birlikte Çakıllı, Vize ve Pınarhisar çevreyollarının dahil olduğu 27.5 kilometrelik kesim bölünmüş yol, kalan 43.6 kilometrelik kesim ise tek yol standartlanacak. 185 metre uzunluğunda 4 adet köprünün de yer aldığı 7.5 kilometrelik Pınarhisar çevreyolunu, 2021 yılı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Projenin tamamını ise 2022 yılı içerisinde bitirmeyi hedefledik” şeklinde açıklamalarına devam etti.

Bu hat üzerinde daha güvenli ve konforlu bir ulaşım tahsis edilerek, ulaşım süresinin 78 dakikadan 45 dakikaya düşeceğini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Saray, Vize, Pınarhisar ilçeleri arasında ağır taşıt trafiği rahatlayacak, Saray-Kırklareli Yolu, Kırklareli ilinin Kuzey Batı’sından İstanbul Havalimanı’na ulaşımı da sağlayacak. Projenin tamamlanmasıyla, zamandan yıllık 78 milyon TL, akaryakıt tüketiminden ise yıllık 20 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 98 milyon TL tasarruf edilecek. Karbon, emisyon salınımında ise 8823 ton azalma olurken, çevresel açıdan da yeni yolumuza katkılarını göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER