Tayfun Küçükoğlu: 44. Yapı Fuarı’na olan ilgi sektörümüze umut verdi

İnşaat malzemesi sanayisinin çatı örgütü Türkiye İMSAD, inşaat sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’a, firma ve dernek üyeleriyle katıldı.

Tayfun Küçükoğlu: 44. Yapı Fuarı’na olan ilgi sektörümüze umut verdi

Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, bu yıl 44. kez düzenlenen Yapı Fuarı-Turkeybuild Istanbul’un sektörün gelişimi ve dünyaya tanıtımı açısından en köklü buluşmalardan biri olduğunu söyledi. Yerli ve yabancı pazarların ihtiyacını anlayabilmek açısından fuarların çok önemli rolü olduğunun altını çizen Tayfun Küçükoğlu, “Pandemi döneminin izlerini silmeye çalıştığımız bir dönemde sektör olarak bir başka zorlu sınavla karşı karşıya kaldık. Kurlardaki hareketlilik, maliyet artışları, enerji sıkıntısı, tedarik zorlukları derken şimdi de dünyadaki tüm dengeleri değiştiren savaşın etkileri altında işlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Bugün inşaat malzemeleri sanayisinin üretiminde çok yüksek bir maliyet artışı söz konusu. Enerji ve yüksek maliyet konusu yıl boyunca hepimizin ilk gündemi olacak gibi görünüyor” dedi.

Türkiye inşaat malzemesi sanayisi olarak, 2021 yılını ihracat rekoru ve büyümeyle verimli şekilde kapattıklarını hatırlatan Tayfun Küçükoğlu, “Şimdi savaşın getirdiği yükler ve belirsizlikleri anlayıp önümüzü görmeye çalışıyoruz. Tüm bu belirsizliklere rağmen Yapı Fuarı gibi büyük etkinlikler bizlere böyle sisli havalarda, birbirimizden güç alabileceğimiz, birbirimize “göz” olabileceğimiz fırsatlar sunuyor. İlk günden itibaren fuara gösterilen yoğun ilgi bu anlamda hepimizi mutlu etti, umut verdi” açıklamasını yaptı.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE