17. Bayim Olur musun Fuarı kapılarını bugün açtı

Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD desteği, ERA Real Estate ana sponsorluğu ve A Para ana medya sponsorluğunda gerçekleştirilen “17. Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı”, bugün kapılarını açtı.

17. Bayim Olur musun Fuarı kapılarını bugün açtı

Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD desteği, ERA Real Estate ana sponsorluğu ve A Para ana medya sponsorluğunda gerçekleştirilen “17. Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı”, bugün kapılarını açtı. Markalara franchise sistemi ile yeni şubeler açarak büyüme fırsatı sunan fuar, “iş kurmak” isteyenlere yüzlerce cazip seçenek sunarak kendi işinin patronu olma fırsatı sağlıyor…

Ulusal ve global ölçekte markalara ve on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, yabancı yatırımcılarında ajandasında ilk sırada yer alıyor. Fuar, UFRAD Franchising Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, Coldwell Banker Türkiye.Kıbrıs-ERA Real Estate Türkiye.Kıbrıs Ülke Başkanı Gökhan Taş, Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem, firmaların sahipleri ve yöneticilerinin katılımıyla açıldı.

Türkiye’nin her bölgesinden yatırımcıların akın ettiği fuar, yurtdışından da ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle başladı… Fuara ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda, Kanada, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Rusya, İspanya, İsveç, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Cezayir, İran, Mısır, Lübnan, Fas, Kuveyt, Katar, Dubai ve Azerbaycan’dan yatırımcılar ve işbirliği anlaşmaları için ticari heyetler katılıyor. Söz konusu yabancı yatırımcılar Türk markalarıyla dört gün boyunca birebir görüşme fırsatı bulacaklar.

Gastronominin nabzı da Bayim Olur musun ‘da atmaya başladı..

Fuarda bir diğer önemli gelişme ise; Aşçılar ve Gastronomi Derneği Agader’in “Bayim Olur musun” Franchising ve Markalı Bayilik Fuarının katkılarıyla düzenlenen Anatolian Salon Culinary Competitions yarışmalarıdır. Yarışma Ana Sponsoru g2mEKSPER, Mutfak sponsoru Gürçelik Metal, Barista Sponsoru FM Kahve Barista Akademi, Ses Işık ve Sahne sponsoru Playback, Altın Kepçe Aşçılar ve Turizm Derneği, Çanakkale Aşçılar Derneği destekleri ile gastronomi sektörünün tutkusu olan gıda sektöründe hizmet veren ve alanında yolları kesişmiş aşçı, öğreten, öğrenci, işveren, tüketici, tedarikçi, gurme, blogger, basın mensupları ve herkes Bayim Olur musun Fuarı içinde 11-12 Ekim tarihlerinde gün boyunca bir araya geliyor.

UFRAD Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın; “Dünyanın en önemli franchise fuarları arasında yer alıyoruz. Franchise sektörü ekonomik büyüklüğü 2018 yılı rakamlarına göre 43 milyar dolara ulaştı. 2019 yılı sonuna kadar bu büyüklüğün 50 milyar doları bulacağını düşünüyoruz. Dünyanın her yerinden marka sahiplerinin kendi markalarını tanıtmak ve Türk markalarıyla işbirliği yapmak adına fuara katılmakta. Birçok sektörden marka, kendi çalışmalarını adeta okul niteliğinde olan bu mekânda dünyayla paylaşıyorlar ve yeni iş kurma yöntemlerini birlikte geliştiriyorlar” diyerek, Franchising sisteminin, 21’inci yüzyılın markalı perakendeciliğine yeni ufuklar kazandıran çağdaş bir işletme şekli olduğunu sözlerine ekledi. Aydın ayrıca, “UFRAD Franchising Derneği olarak, başarısını ispatlamış markaların girişimci ruha aktarılmasını destekleyerek, ülke ekonomisi başta olmak üzere, yatırımcıların markalaşmaya yönlendirilmesine, yerli markaların teşvik edilerek uluslararası pazarlarda yer edinmesine ve rekabet şansı yakalamalarına da katkı sağladıklarını” söyledi.

Coldwell Banker Türkiye.Kıbrıs-ERA Real Estate Türkiye.Kıbrıs Ülke Başkanı Gökhan Taş;

” Dünyanın en büyük franchise pazarı olan ABD ve dünya genelinde, gayrimenkul, gıdadan sonra en büyük paya sahip, biz de seçkin markalarımızın gücünü yerel tecrübemiz ile birleştirerek tek elden uzman gayrimenkul hizmetleri sunmak üzere buradayız. Bayim Olur musun fuarının girişimcilere ulaşmanın en hızlı yolu olduğunu düşünmekteyim ve son 5 yıldır fuara ana sponsor olarak katılmaktayız. Fuarın marka bilinirliğimizi artırmamız ve franchise adayları bulmamız yönünde olumlu bir etkisi oldu. Standımızı ziyaret eden franchise adayları ile çok güzel iş birliklerine adım attık. Coldwell Banker olarak hedefimiz 300 ofis ve 500 Gayrimenkul Danışmanı sayısına ulaşmak iken ERA için ise 500 ofis ve 5000 Gayrimenkul Danışmanına ulaşarak dünyada olduğu gibi ülkemizde de sektör lideri olmaktır.

Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem;

“Yatırımcılar için fuarda; 15 bin liradan, 1,5 Milyon liraya kadar geniş bir skalada her bütçeye uygun franchise yatırım fırsatı bulunuyor, yakın veya orta vadede kendi işinin patronu olmak isteyenler fuarı mutlaka ziyaret etmeliler” dedi…

Bayim Olur musun 2019, Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’nı; katılımcı sayısı, beklenen ziyaretçi sayısı, kapsamı, fuarın yaratacağı ekonomik hacim üzerinden de değerlendiren Özhan Erem;

Katılımcı sayısı; “Fuarda 200’ün üzerinde marka katılımcı olarak yer alıyor…”

Beklenen ziyaretçi sayısı; “En az 35.000 yatırımcı/girişimci niteliğinde yerli ve yabancı ziyaretçi bekliyoruz”

Fuarın kapsamı; “Gıdadan gayrimenkule, ev dekorasyonundan güzellik merkezlerine, spor merkezlerinden kafe zincirlerine, kuru temizlemeden teknolojiye, otomotivden her türlü hizmete ve daha birçok sektöre kadar, geniş bir yelpazede katılımcıların yer aldığı fuar, markalar için büyük bir network alanı yaratırken yeni bayiler bularak büyüme fırsatı sunuyor”

Fuarın yaratacağı ekonomik değer; “Fuarın 4 gün boyunca yaklaşık 1 Milyar dolarlık bir iş hacmi yaratacağını düşünüyorum…Bu rakamın;yurt dışı master franchise satışlarıve yabancıların bazı markalarımızı satın alma yönündeki girişimleriyle paralel olarak artacağını bekliyorum.” dedi.

Bayim Olur musun Fuarı kapsamında dört gün boyunca, UFRAD Ulusal Franchising Derneğinin, gelenekselleşen ve “yatırımcı üniversitesi” olarak anılan UFRAD Seminerleri kapsamında, hem girişimcilere hem de markalara yol gösterici nitelikte seminerler düzenlenecek. (Seminer programı ektedir)


Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 11:42
banner79
YORUM EKLE