Sosyal Medya’nın En Çok Takip Edilen Emlakçı Sosyal Medya’nın En Çok Takip Edilen Emlakçı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, fahiş aidatlarla ilgili harekete geçti. Bakanlık site yönetim hizmeti veren şirketler ile site yönetiminşi kendi bünyesinde veren sitelerle  ilgili mevzuat çalışmaları yürütmek üzere birim kurdu.

Video İçin Tıklayınız

Kat sahiplerinin haklarının korunması amacıyla, konut ve işyerlerinin yönetilmesi ile ilgili faaliyet gösteren firmalara ilişkin mevzuat çalışmaları yapmak, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği yaparak, site yönetimlerinin sorunlarının çözülmesine yönelik olarak faaliyetlerde bulunmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü bünyesinde birim kurularak faaliyete geçti.

ocak-ayı-kira-artış oranları

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bünyesinde Kurulan birim, konuya ilişkin kanuni düzenleme çalışmalarının tamamlanmasına müteakip ikincil mevzuat çalışmalarını yürütecek.

antalya-kiralık-faiş daire

Böylece site yönetimi hayatında yer alan bir boşluk giderilmiş olup, ikincil mevzuat çalışmalarının tamamlanması ile birlikte sitelerde yaşanan yönetim sorunlarının azalması yönünde önemli bir aşama kaydedilmiş olacak.