Esas Gayrimenkul, 39 Burda AVM’nin çatısına kurduğu Güneş Enerjisi Santrali’ni (GES) tamamladı. 10.000 m2’lik bir alanda 2.555 adet panelle kurulan 3 mWp güce sahip sistem,

ürettiği enerjiyle 39 Burda AVM’nin toplam elektrik tüketiminin yüzde 40’ını karşılayabiliyor.

 

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım şirketlerinden Esas Gayrimenkul, Lüleburgaz’da yer alan 39 Burda AVM’nin çatısına “Yap İşlet” modeliyle kurduğu Güneş Enerjisi Santrali’ni (GES) devreye aldı. Şirketin sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen proje kapsamında, 39 Burda AVM’nin çatısında 10.000 m2’lik bir alanda 2.555 adet panelle 3 mWp güce sahip bir sistem kuruldu. Kurulan sistemin ürettiği enerjiyle, alışveriş merkezinin toplam elektrik tüketiminin yüzde 40’ı karşılanabiliyor.

Sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlarken sektöre ilham vermeyi de hedefleyen Esas Gayrimenkul; 17 Burda ve 39 Burda’nın ardından, 2022 yılı içerisinde 01 Burda ve 41 Burda AVM’de de GES sistemleri kurmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Adı geçen dört Burda AVM’sinin toplam ortak alan tüketiminin yüzde 72’sini IREC sertifikalı yenilenebilir kaynaklardan sağlayacak olan Esas Gayrimenkul, 2030 yılına kadar bu oranı portföy genelinde %100’e çıkarmayı hedefliyor. Adı geçen dört AVM’nin tamamında GES sistemi faal olduğunda, üretilen enerji yaklaşık 2.140 evin tükettiği enerjiyi karşılayabilecek ve 5.128 ton karbonun doğaya salınımını engelleyecek.

Esas Gayrimenkul hakkında:

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım firmalarından biri olan Esas Gayrimenkul, alanında uzman ekibi ile uzun vadede değer yaratan projeler geliştiriyor ve yönetiyor. 2009 yılında faaliyete başlayan Esas Gayrimenkul, yurtiçi ve yurtdışında toplamda 3 milyar Euro yatırımla, çevre dostu olan ofis, konut ve alışveriş merkezi projelerine imza attı. Türkiye genelinde 7 alışveriş merkezi, 3 ofis binası ve 1 konut projesini hayata geçiren Esas Gayrimenkul, sahibi olduğu alışveriş merkezlerinin yanı sıra yönetimini üstlendiği alışveriş merkezleriyle de AVM yönetimi alanında faaliyetlerine devam ediyor. MalatyaPark, Gaziantep Sanko Park, Konya Kentplaza, Van Alışveriş Merkezi ve Düzce Algünpark projesi kiralama ve yönetim başta olmak üzere tüm süreçlerine rehberlik eden Esas Gayrimenkul, toplamda 12 AVM ve 550 bin m² kiralanabilir alanı yönetiyor.

Tablo Adalar’ın Isıtma Sistemlerindeki Tercihi “Mimsan” Tablo Adalar’ın Isıtma Sistemlerindeki Tercihi “Mimsan”

39 Burda AVM hakkında:

Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen ve 2018 yılında Lüleburgaz’da kapılarını ziyaretçilerine açan 39 Burda AVM; eğlence alanları, yemek alanları, mağaza karması ve sinema salonlarıyla ziyaretçilerine yepyeni bir alışveriş ve eğlence deneyimi sunuyor. 39 Burda AVM, farklı tarih ve kültürlerden ilham alarak oluşturulan 4 ayrı mimari konseptiyle; alışveriş, lezzet ve eğlenceyi Lüleburgazlılarla buluşturuyor. Spor, kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra, düzenlediği birbirinden eğlenceli aktivitelerle de bölge halkının sosyal hayatına renk katan 39 Burda AVM, gerçekleştirdiği organizasyonlarla Lüleburgaz’ın çekim merkezi olmaya devam ediyor.