Elektriğe 3 ay ZAM yok!

Sanayide kullanılan doğalgazda yüzde 9.7 ile 12.5 arasında indirim yapılırken elektrik fiyatlarına da 3 ay boyunca zam yapılmayacağı bildirildi.

Elektriğe 3 ay ZAM yok!
banner112

Doğalgazdan elektrik üreten santrallere satılan gazın fiyatında ise yüzde 12.5 indirim uygulandı ve böylece bin metreküp gazın fiyatı 1400 lira oldu. Sanayi ve ticarethane abonelerine de yüzde 9.7 indirim yapıldı ve bin metreküp gazın fiyatı 1400 lira olarak belirlendi.

KONUTTA İNDİRİM YOK!!?

2020 Yılı Temmuz Ayı Doğal Gaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi”ne göre, konutlarda kullanılan doğalgazın fiyatında değişikliğe gidilmedi.

AÇIKLAMAYI BAKAN FATİH DÖNMEZ DUYURDU

Konuyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Bakan Dönmez paylaşımında “BOTAŞ’tan sanayicimizin kullandığı doğalgaza indirim hayırlı olsun. Yeni normalde sanayimizin çarkları daha hızlı dönecek, ekonomik toparlanmamız hız kazanacak. Doğalgaz maliyetlerindeki %9.7 ilE %12.5 arası düşüş, üretim ve istihdama pozitif yansıyacak” ifadelerini kullandı.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE