Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort Satışları Devam Ediyor

Sinpaş, 46 yıllık deneyim ve Tecrübesiyle ile Türkiye’nin ilk iyi yaşam konseptli, Ömür Boyu Tatil projesi olan Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesini hayata geçiriyor. Satışlarına hızlı başlayan projede 4 mevsim yaşanacak termal tesislerden satın alanlar bu dönemde bu bizim için bulunmaz bir ihtiyaç oldu dediler.

Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort Satışları Devam Ediyor

Muğla’nın Marmaris İlçesi İçmeler Mahallesi Kızılkum Mevkiinde ünlü işadamı Emin Hattat tarafından 30 yıl önce inşaatı başlatılan otel, Sinpaş Holding’e satılmıştı. 1988 yılında Hattat Ailesi tarafından Hema-Que Otel Yatırım A.Ş. adıyla, 150 dönümü ormandan tahsisli toplam 310 dönümlük denize sıfır araziye beş yıldızlı otel yapılması için inşaat başlandı. Ancak 550 oda, 1100 yatak kapasiteli otel, çeşitli nedenlerle bir türlü bitirilemedi. Ancak Emin Hattat, 2006 yılında iflas edince inşaat durdu.

Otelin inşaatı 2009 yılı Aralık ayında yaptığı lüks konutlarla tanınan Sinpaş Holding’e satıldı. Sinpaş Holding, 2010 yılı başında iki koyu içine alan otel inşaatının bulunduğu bu araziye zengin yabancılar için 1400 lüks konut yapmak için o dönem belde olan İçmeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne başvurdu. Ancak, belediye imar planında belirtilen hükümler çerçevesinde konut yapımına izin vermedi. Bunun üzerine Sinpaş, dev araziye devremülk usulü 4 mevsim yaşanacak termal tesis yapıyor.

SİNPAŞ'TAN 4 MEVSİM KIZILBÜK

Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, daha önce yaptığı açıklamada Marmaris’te zengin yabancıları ülkemizde ev sahibi yapmak için harekete geçtiklerini söylemişti. Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre, Sinpaş'ın web sitesinde yeni projenin duyurusu yapılmaya başladı.

Sitede, "Sizi Marmaris’in muhteşem doğasında; ilkbaharda yeşeren doğayla birlikte tazelendiğiniz, yazın ailece denizin tadını çıkardığınız, sonbaharda yağmur sesiyle ruhunuzun dinlendiği, kışın termal havuzlarda şifa bulduğunuz, baştan ayağa yenileyici bir tatil deneyimine davet ediyoruz.

YENİLEYİCİ VE SAĞLIKLI BİR TATİL KONSEPTİ 

Kızılbük Wellness Resort, termal havuzları, spa ve masaj alanları; Wellnesspark’taki beslenme, egzersiz ve detoks hizmetleri; orman içinde çocuklar için macera ve su parkları, her ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabileceğiniz çarşısı ile; size yılın her günü ayrıcalıklarla dolu, yenileyici ve sağlıklı bir tatil konsepti sunuyor.

Marmaris'in en özel bölgelerinden biri olan İçmeler'de; havalimanına ve bölgenin popüler destinasyonlarına yakın konumuyla yakın çevresinde de keşiflerle dolu bir tatil imkanı veren Kızılbük Wellness Resort; devremülk sistemiyle evinizin samimiyetinde, yeni nesil bir tatil anlayışı ile buluşturuyor" deniliyor.

546 ODALI DEVREMİLK

Devremülk şeklinde olacak Wellness Resort'ta teras, bahçe, dubleks gibi farklı tip ve büyüklüklerde deniz veya avlu manzaralı toplam 546 daire olacak. Tekne konseptinden yola çıkarak tasarlanmış dairelerin her birinin balkonunda termal kür alabilme imkanına sahip olacak.

Resortta, termal havuzlar, klasik türk hamamı, buhar odaları, sauna, tuz odaları, sıcak taş yatakları, macera duşları, çamur terapileri, buz çeşmeleri yer alacak. Sinpaş, Kızılbük Wellness Resort için şuanda internet üzerinden satışa başladı. Emlak sektöründen edindiğimiz bilgilere göre Sinpaş, toplam 546 dairelik Kızılbük projesinden 5 Milyar Liralık bir hasılat bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 15:22

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE