Marmaris'teki kaçak yapılar 15 ekimde yıkılacak!

Marmaris’te bugüne kadar imara aykırı veya kaçak durumda 1200 yapı tespit ettiklerini belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bu yapıların yıkımına 15 ekimde başlanacağını söyledi. İlçe merkezinde kaçak yapı bulunmadığını dile getiren Oktay, bu yapıların ilçenin kırsal kesiminde olduklarına dikkat çekerek bu yapılar arasında deniz üzerine yapılan iskeleler de olduğunu ifade etti.

Marmaris'teki kaçak yapılar 15 ekimde yıkılacak!
banner112

Marmaris’te bugüne kadar imara aykırı veya kaçak durumda 1200 yapı tespit ettiklerini belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bu yapıların yıkımına 15 ekimde başlanacağını söyledi.

İlçe merkezinde kaçak yapı bulunmadığını dile getiren Oktay, bu yapıların ilçenin kırsal kesiminde olduklarına dikkat çekerek bu yapılar arasında deniz üzerine yapılan iskeleler de olduğunu ifade etti. Kıyı kenar çizgisine dikkat edilmediğini de açıklayan Oktay, Mesela bir parsel içinde 5- 6 bungalov var. Bakanlığımızın açıkladığı 15 Mayıs ile 15 Ekim arası inşaat yasağı var. 15 Ekim sonrasında tespit ettiğimiz ve hukuki süreci tamamlanmış kaçak yapılarla ilgili müdahale gerçekleştirilecek.” dedi.

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile koordineli çalıştıklarını aktaran Oktay, Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Muğla’nın Marmaris ilçesinde kaçak yapılaşmayla mücadelenin devam edeceğini belirtti.


Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 10:16
banner79
YORUM EKLE