Güvenilir emlak ofisi nasıl anlaşılır?

Gayrimenkul almak için güvenilir bir emlak ofisi nasıl anlaşılır?

Güvenilir emlak ofisi nasıl anlaşılır?

Gayrimenkul'ün pazarlamasında Güvenilir emlak ofisi  Olmak çok önemli Emlakçılık yaptığınızı belgeleyen MEB veya Üniversitelerden Onaylı 100 saatlik Eğitimi tamamlanış Emlak üzerine kurs bitirme belgeniz olmak zorunda konuyla ilgili açıklamalarda bulunan mekan emlak gayrimenkul genel müdürü Tahir köstek haberine göre; Kariye sahibi işinin uzmanı gayrimenkul danışmanın nasıl olamalıdır en önemlisi işini seven satışa ve kiralamaya sunulmuş alanı iyi bilmeli gayrimenkul hakkında hukuk ve belediye  mevzuatları ve müşteri ilişkileri ve en önemlisi bölgeye hakim olması ve bulunduğu çevrede sevilen sayılan kariyer sahibi bilgili ve donanımlı ve güvenilir olması şart dedi.

Taşınmaz ticareti ile ilgili yapılan düzenlemeye göre yetki belgesi olmayan emlakçılar emlak işi yapamayacak. Alım satıma aracılık ve kurumsal sitelerden ilan giremeyecekler diye yasa çıktı bizde firma olarak tüm belgelerimizi tamamladık diye konuştu.

Karar verdiniz ohalde Emlak Ofisi Açmak İçin İzlenilecek Yol Nedir?

Uzun Zamandır Ülkemizde Üzerinde Çalışılan Emlak Ofislerin Bilmesi Gereken Konu Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yeni Yönetmelikte yer alan yeni yasaya göre gayrimenkul danışmanlığında staj zorunlu oluyor. Yasada yer alan maddelere göre bize gelen kaynaklara göre lise mezunları bir yıl üniversite mezunları ise altı ay staj yapmaları hakkında konuşuluyor.

Peki ?  Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi nasıl alınır?

5 Eylül 2018 tarihi itibarı ile Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi resmi siteden alınan başvurular sonrası Ticaret İl Müdürlükleri’nden alınıyor. Yetki belgesi almak isteyen emlakçıların TTBS sayfasına girip başvuru yapmaları gerekiyor. deye Tahir köstek, yanıtladı Vatandaşlarımızın dikkat etme gereken konu yetki belgesi olmayan emlak ve gayrimenkul ofislerinden uzak durmalarını tavsiye ediyorum kalite kontrolü emlak ofislerini tercih etmeleri önerisinden bulundu

Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi Sorgulama sayfası açıldı. Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemine girerek yetki belgesinin olup olmadığını nereden anlayacak? İşte bunun için kurulan Ttbs.gtb.gov.tr adresinden ulaşılabilecek bilgi sistemi üzerinden emlak işletmelerinin yetki belgeleri sorgulanabiliyor. öte yandan  sistem üzerinden vatandaşlar, şikâyette bulunabilir. Bunun yanı sıra yetki belgesi olmadan emlakçılık faaliyetinde bulunan gerçek veya tüzel kişilerin ihbar edilmesi amacı ile ihbar hattı sistemi devreye alındı. Tüketiciler
ve yetki belgeli emlak işletmeleri bu sistemi kullanarak ihbar bildiriminde bulunabilirler” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2021, 09:51

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE