banner50

Silivri Belediyesi İmar Sorgulama

Silivri Bölgesi imar Sorgulamak için Silivri Belediyesi İnternet Sitesi üzerinde imar sorgulama Bölümüne tıklayarak ada parsel yazdığınızda karşınıza sorgulamış olduğunuz yerin imar durumunu size bilgi olarak verir.

Silivri Belediyesi İmar Sorgulama

Silivri Bölgesi imar Sorgulamak için Silivri Belediyesi İnternet Sitesi üzerinde imar sorgulama Bölümüne tıklayarak ada parsel yazdığınızda karşınıza sorgulamış olduğunuz yerin imar durumunu size bilgi olarak verir.


İmar durumu sorgulama Silivri işlemleri Silivri Belediyesi internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Tapu Kadastro Müdürlüğü'ne giderek de yapılabilmektedir.

İmar durumları, bölgeye, semte, mahalleye, sokağa ve bazı durumlarda parsele kadar değişebilmektedir. Silivri imar durumu sorgulama ile arazinin kime ait olduğunu, kaç metrekare olduğunu, imarlı olup olmadığını, parsel bilgilerini, pafta bilgilerini ve ada bilgilerini parsel - pafta sorgulama işlemi ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Parsel - pafta sorgulama işlemi Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne bağlı bir işlemdir.  Bilgisine ulaşmak istediğiniz herhangi bir gayrimenkul ve taşınmaz mülk ile ilgili Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’ne giderek parsel - pafta sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Parselin bir vakıfa veya devlete mi ait olduğunu yada bir bireye mi ait olduğunu parsel pafta sorgulama işlemi ile birlikte öğrenebilirsiniz. Parsel - pafta sorgulama işlemi ile birlikte ayrıca arazinin kaç metrekare olduğunu öğrenebilirsiniz.

Parsel pafta sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilk önce parsel ve paftanın ne olduğunu öğrenmemiz gerekir. İmar yasaları baz alınarak sınırları belli olan arazilerin her parçasına verilen isim parseldir. Pafta ise belirli ölçeklere sahip büyük harita, plan veya modeli oluşturan her birine verilen isimdir. Bu bilgileri öğrendikten sonra parsel pafta sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Parsel pafta sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden parsel pafta sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün Bilgi Teknolojileri Başkanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube müdürlüğü internet sitesine giriş yapmanız gereklidir.

İmar Durumu Sorgulama Silivri için buraya tıklayınız!

Yukarıda verilen link bilgilendirme amaçlı olup, sorgulamalarla ilgili değişiklikler ve güncellemeler ilgili birimlerin tasarrufundadır. İmar durumu sorgulama Silivri ile ilgili gelişmeler ve haberler için sayfamızı takip edebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2016, 22:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.