Konut almak için büyük fırsat!

İçinde bulunduğumuz dönemi konut almayı düşünen tüketiciler açısından fırsat dönemi olarak değerlendiren ve “köprüden önce son çıkış” yorumunu yapan İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, inşaat maliyetlerinin yüzde 50-70 arasında arttığını ve gayrimenkul projeleri üreten inşaat şirketlerinin bu artışı fiyatlarına yansıtmadığına dikkat çekerek “Ama şimdi eldeki imalat bitip sıfırdan konut üretildiğinde aynı fiyatla yola devam etme şansımız yok. Fiyat artışı kaçınılmaz.

Konut almak için büyük fırsat!

İçinde bulunduğumuz dönemi konut almayı düşünen tüketiciler açısından fırsat dönemi olarak değerlendiren ve “köprüden önce son çıkış” yorumunu yapan İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, inşaat maliyetlerinin yüzde 50-70 arasında arttığını ve gayrimenkul projeleri üreten inşaat şirketlerinin bu artışı fiyatlarına yansıtmadığına dikkat çekerek “Ama şimdi eldeki imalat bitip sıfırdan konut üretildiğinde aynı fiyatla yola devam etme şansımız yok. Fiyat artışı kaçınılmaz. Bu sene sonuna kadar yüzde 50 oranında fiyat artışı olacağını söyleyebilirim. Eğer vatandaşın konut alma düşüncesi varsa bu dönemi kaçırmamalı.” dedi.

Ruhsat sayısında yaşanan düşüşün bir yönüyle de olumlu olduğunu dile getiren Nazmi Durbakayım, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile artık her önüne gelen müteahhit olamayacak. Firmalarda ciddi elenmeler göreceğiz. Tüm bunlar sektöre disiplin getirecek ve firmalar daha titiz çalışmayı öğrenecek” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 16:20
banner79
YORUM EKLE