Aylık 100 Bin konut rakamlarına tekrar ulaşacağız.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın başlattığı yeni kredi destek paketlerini değerlendiren DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konut satışlarında tekrardan aylık 100 binli adetlerin görüleceğini söyledi. Kredi paketlerinin ülke ekonomisini canlandırmak için kıymetli bir adım olduğunun altını çizen Yılmaz, bu teşviklerin satışları, satışların da yeni projeleri hızlandıracağını ifade ederek “Ben hep diyorum: Konut almanın tam zamanı.

Aylık 100 Bin konut rakamlarına tekrar ulaşacağız.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın başlattığı yeni kredi destek paketlerini değerlendiren DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konut satışlarında tekrardan aylık 100 binli adetlerin görüleceğini söyledi.

Kredi paketlerinin ülke ekonomisini canlandırmak için kıymetli bir adım olduğunun altını çizen Yılmaz, bu teşviklerin satışları, satışların da yeni projeleri hızlandıracağını ifade ederek “Ben hep diyorum: Konut almanın tam zamanı. Hele de böyle bir konut kredi faiz oranları teşviki açıklanmışken. Nitekim 2015 başından bu yana bina inşaat maliyeti yüzde 106 artarken, fiyatlar sadece yüzde 59 yükselmiş. Bu gayrimenkul alanın kazanacağı bir resim. Bu teşvikle aylık konut satışlarının tekrar 100 bin adetin üstüne çıkması mümkün olabilecek.” dedi.


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 10:13
YORUM EKLE