Web tapu üzerinden yapılan başvurularda Aksaklık yaşanıyor

Tapu müdürlüklerinde haziran ayında toplam 357 bin satış işlemi gerçekleştirilirken, bu işlemlerin 113 bini web tapu uygulaması üzerinden yapıldı. web tapu sağlıklı işliyor mu? Sıkıntılar nelerdir ? İşleme alma ve imza aşamasa ne kadar sürüyor ?

Web tapu üzerinden yapılan başvurularda Aksaklık yaşanıyor
banner80

Konut ve gayrimenkul satışlarının artmasıyla oluşan aşırı yoğunluk, web tapu uygulaması ile azaldı. web tapu bir çok kolaylığı getirdi ama bu siztemi kullanmasını bilmeyen yetki vermesini bilmeyen binlerce kişi var bunun yanısıra sisteme başvuru yapıldı ilk mesaj alıyorsun daha sonra mamur işleme başladı en kısa zamanda size yeni mesajla bilgilenirilicek deniliyor ama zaman uzayıp gidiyor ne zaman gelecek bu mesaj diyor bir çok kişi madur durumda sıkıntı ne zaman çözülecek ? 

Tapu müdürlüklerinde haziran ayında toplam 357 bin satış işlemi gerçekleştirilirken, bu işlemlerin 113 bini web tapu uygulaması üzerinden yapıldı.

Web tapu uygulamasını en çok kullanan ilk 5 il İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa oldu. Uygulamayla 100 milyon lira tasarruf sağlanması bekleniyor.

Kadir Özel

Gayrimenkul Sektöründen uzun yıllardır hizmet veren ve sektörün tüm yeniliklerini, yeni konut projelerini araştırma yaparak okuyucularına doğru ve gerçekçi bilgi aktaran bilgi birikimiyle tüm okuyucularımıza aktarıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE