Şekerlisoy Topluluğu Gayrimenkul Yatırımlarında Hedef Büyüttü

Sağlık, turizm, gayrimenkul ve girişim olmak üzere dört farklı ana grupla faaliyet gösteren Şekerlisoy Topluluğu, 2021 yılında toplam hacmini 800 milyon TL’ye çıkararak yüzde 42 oranında büyüme gerçekleştirdi.

Şekerlisoy Topluluğu Gayrimenkul Yatırımlarında Hedef Büyüttü
banner112

Toplam 450 milyon TL yatırım tutarındaki güncel projeleri hakkında konuşan Şekerlisoy Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Onur Şekerlisoy ‘‘Bugünkü planlarımız ışığında bu yatırımların çıktıları ile birlikte 2022’de yüzde 20 büyüme gerçekleştireceğimizi öngörüyoruz’’ dedi.

Sağlık, turizm ve gayrimenkul sektöründe pandemi ve ekonomiye bağlı olarak zor geçen bir yıl daha geride kaldı. 15 yıllık deneyimiyle sağlık, turizm, gayrimenkul ve girişim olmak üzere dört farklı sektörde faaliyet gösteren Şekerlisoy Topluluğu ise pandemiye rağmen 2021 yılında toplam cirosunu 800 milyon TL’ye çıkarak yüzde 42 oranında önemli bir büyüme gerçekleştirdi. Topluluğun 2021 yılını değerlendiren Şekerlisoy Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Onur Şekerlisoy ‘‘2021 yılı bizim için gelişim, değişim ve büyüme yılı oldu. 2021 yılı için hedeflediğimiz 12 aylık ciro hedefimize yılın ilk 9 ayında ulaşarak yılı hedefimizin üstünde kapadığımızı söyleyebilirim. Yıl sonunda gerçekleştirdiğimiz toplam ciro ise 800 milyon TL’ye ulaştı. Bu büyümeyi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi planlıyoruz. Özellikle gayrimenkul alanında önemli yatırımlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bugünkü planlarımız ışığında bu yatırımların çıktılarıyla birlikte 2022’de yüzde 20 büyüme oranında büyüme gerçekleştirmemizi öngörüyoruz.

Bu hedeflere ulaşmamızda ve yaptığımızın işin kalitesini ortaya koyduğumuzu söyleyebileceğimiz birbirinden güzel projelere imza attık, atmaya da devam edeceğiz. Bunlardan Mersin’de konumlandırdığımız, yaşamın başladığı aynı zamanda satışın devam ettiği Athena Residence, yakında ön satışa çıkacak projemiz Athena Premium ve yine portföyümüzde yer alan Elazığ Konakları, Athena Loft, Poseidon Tatil Sitesi (Mersin), Poyraz Konakları (Bodrum), Dibekli Han Villaları (Bodrum) gibi yurdun farklı şehirlerinde markalaşmış projelerimiz bulunuyor” dedi.

‘‘Ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz’’

2022 yılındaki hedeflerinden ve farklı sektörlerdeki yatırımlarıyla orta vadede Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olmayı hedeflediklerini belirten Şekerlisoy, ‘‘Zorlu geçen pandemi dönemi boyunca topluluk şirketlerimiz faaliyet gösterdikleri sektörlerde fark yaratan çalışmalar hayata geçirmeye ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam etti. Bundan sonraki süreçte de farklı sektörlerde yaptığımız yatırımlarla fark yaratmaya ve ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Büyüme hızımıza bağlı olarak her sene aynı oranda istihdamımızı artırmak ve gayrimenkul grubumuzda 200 kişilik istihdam kurmak en büyük hedefimiz. Ayrıca Şekerlisoy Topluluğu olarak, 2022 yılı sonuna kadar Gayrimenkul Yatırım Fonu’muzu duyurmayı hedefliyoruz. Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun kuruluşuyla beraber tüm portföyümüzü yatırım fonuna devretmeyi ve yolumuza gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Gayrimenkul Yatırım Fonu olarak devam etmeyi planlıyoruz’’ dedi.

Gayrimenkul sektöründe 2022 hedefi 160 milyon TL

Şekerlisoy Topluluğu bünyesinde bulunan Gayrimenkul Grubu yurt içi ve yurt dışındaki yatırımlarına aktif bir şekilde devam ediyor. Grup, hayata geçirilen yatırımlarla beraber gayrimenkulde 2022 yılında 160 milyon TL ciro hedefliyor. 2022 yılı sonuna kadar Gayrimenkul Yatırım Fonu’nu duyurmayı hedefleyen Şekerlisoy Topluluğu, Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun kuruluşuyla beraber tüm portföyünü yatırım fonuna devretmeyi ve yolunu gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Gayrimenkul Yatırım Fonu olarak devam etmeyi planlıyor.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE