banner77

Pasifik İnşaat İstanbul Beşiktaş'ta proje geliştirecek!

Ankara’da geliştirdiği nitelikli gayrimenkul projeleri ile (Next Level, Merkez Ankara) tanıdığımız Pasifik İnşaat, İstanbul’daki ilk projelerini Emlak Konut’un Beşiktaş Ortaköy’deki arsasında hayata geçirecek.

Pasifik İnşaat İstanbul Beşiktaş'ta proje geliştirecek!
banner80

Emlak Konut GYO’nun Ortaköy’deki arsası için düzenlediği ihaleye katılan 12 firma arasından kazanan toplam hasılat için 2 milyar 650 milyon lira, şirket payı olarak da Emlak Konut GYO’ya 1 milyar 192 milyon 500 bin TL taahhüdüyle Pasifik İnşaat oldu.

Etiler girişindeki eski Levent Jandarma Lojmanları’nın yer aldığı arsa Jandarma Genel Komutanlığı tarafından protokol ile TOKİ’ye devredilmişti. 3 Ocak 2021’de rezerv yapı alanı ilan edilen arsanın Emlak Konut GYO tarafından hazırlanan yeni imar planı da 1 Şubat 2021’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmıştı.

Büyükdere Caddesi’ne yakın konumda bulunan ve Barbaros Bulvarı’na cephesi olan arsanın turizm-ticaret-konut imarı bulunuyor.

Arsaya AVM, otel, konut ve rezidans inşa edilecek. 2 bin 748 metrekare park alanı olmak üzere toplam 19 bin 879 metrekare büyüklüğündeki arsaya 28 bin 266 metrekare inşaat yapılabilecek.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE