banner50

Murat Kurum, Yeni imar planları elektrikli otomobillere göre yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada elektrikli otomobillerin hayatımızda daha çok yeri olacağını bu nedenle yeni imar planlarında yeni anlayışlar olacağını belirtti.

Murat Kurum, Yeni imar planları elektrikli otomobillere göre yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye 2023 Zirvesi'nde yeni imar planlarında elektrikli otomobillerin etkisinin olacağını söyledi. 

Bakan Kurum yeni imar planlarının elektrikli otomobillere göre tasarlanacağını belirterek, "Trafik yönetimi, otopark sistemlerini anlık araç bilgilerini merkezi bir yazılım sistem üzerinden yöneteceğiz. Yerli otomobilimizi elektrikli üretiyoruz. Bu yüzden elektrikli şarj istasyonlarına ihtiyacımız var. İmar planlarını da artık bu araçlara göre tasarlayacağız" dedi.

Üçüncü Türkiye 2023 Zirvesi'ne video mesaj yöntemi ile katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şöyle konuştu: "Önümüzdeki dönem otonom araçlar birbirleri ile iletişim halinde şehir hayatında yerini alacaklar. Trafik yönetimi, otopark sistemlerini anlık araç bilgilerini merkezi bir yazılım sistem üzerinden yöneteceğiz. Yerli otomobilimizi elektrikli üretiyoruz. Bu yüzden elektrikli şarj istasyonlarına ihtiyacımız var. İmar planlarını da artık bu araçlara göre tasarlayacağız." 

Haber Editörü

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.