Konut Sektörü 2022’de Yükselmeye Devam Edecek!

Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat, “2021 yılında konut satış rakamlarında bir önceki yıla göre yüzde 0,5 oranında düşüş görünüyor.

Konut Sektörü 2022’de Yükselmeye Devam Edecek!
banner112

2021 yılında pandeminin olumsuz etkilerinin yansıması inşaat ve gayrimenkul sektöründe kendini çok net şekilde hissettirdi. İnşaatların maliyet endeksi önceki yıllara göre artış gösterdi. Bunda döviz fiyatlarında yıl içerisinde yaşanan dalgalanmalar da etkili oldu. Kullanılan çoğu malzemenin döviz bazında fiyatlarının artış göstermesi nedeniyle özellikle yeni yapılan konutların satışlarında kullanıcılara da fiyat artışı olarak yansıdı” diye ifade etti.

Artan konut talebini inşaat sektörü karşılayabilecek nitelikte

2021 yıl sonu konut satışı tablosu düşüş eğilimi gösterse de 2022 yılında konut sektörünün yükselmeye devam edeceğini belirten Ahmet Fırat “Türkiye’de her geçen yıl artan nüfusun konut ihtiyacını karşılamak üzere inşaat ve gayrimenkul sektörü üretmeye devam edecektir” dedi. Ahmet Fırat, “Firma olarak şu an bizim satışı devam eden projelerimiz arasında; Velux Ankara, Natura Yalıkavak, Natura Yaşamkent, Referans Ankara, Natura Çakırlar, Natura Yalıkavak yer alıyor. Her yeni projede yeni teknolojileri kullanarak daha kaliteli ve daha güvenli yapılar elde ediyoruz; kullanılan malzemelerin çevreye duyarlı, uzun ömürlü olmasına özen gösteriyoruz, bu sayede projeler meydana getirirken sürdürülebilirliğe önem veriyoruz. 2022 yılında da yeni yatırımlar yapmaya ve ülkemize prestijli projeler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Konutta artan talebin yeni ticari alanlara olan gereksinimini de ortaya çıkardığını ifade eden Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat, “Konutlarla doğru orantılı olarak inşa ettiğimiz her yeni proje, ticari faaliyetlere yer açacak şekilde yeni ticari alanları da inşa etmemizi gerektirmektedir” diyerek sözlerini tamamladı.    

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE