KİPTAŞ’ın 5. Gayrimenkul Müzayedesi 23 Haziranda gerçekleşecek.

2019 yılının Ekim ve Aralık aylarında, 2020 yılının ise Mart ve Ekim aylarında toplam dört kez halka açık müzayede gerçekleştiren KİPTAŞ, “5. Gayrimenkul Müzayedesi” kapsamında bu kez kendi bünyesindeki 26 dükkan ve 6 arsanın yanı sıra İGDAŞ’a ait Merter Eski Hizmet Binası ve Ünalan İkmal Sahası arsasını yatırımcılarla buluşturmayı amaçlıyor.

KİPTAŞ’ın 5. Gayrimenkul Müzayedesi 23 Haziranda gerçekleşecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı kurumlardan İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KİPTAŞ), yatırımcılara hitap eden, İstanbul’da muhtelif bölgelerde bulunan 26 dükkan ve 6 arsa ile İGDAŞ’a ait taşınmazları “5. Gayrimenkul Müzayedesi”nde şeffaf koşullarda açık artırma yöntemi ile satışa sunuyor.

Halka açık müzayede, 23 Haziran Çarşamba günü saat 11.00’de KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Katılımcılar ayrıca www.kiptas.istanbul internet sitesi üzerinden canlı yayınlanacak açık artırmaya dünyanın her yerinden online olarak teklif verebilecek.

Saat 11.00’de gerçekleşecek birinci oturumda İGDAŞ’a ait “Merter Eski Hizmet Binası” ve “Ünalan İkmal Sahası” arsası satışa çıkarılacak.

Aynı gün saat 13.00’de başlayacak 2. oturumda ise KİPTAŞ portföyünde bulunan Bahçeşehir Vaditepe 1. Etap’ta 11 ticari birim, Bahçeşehir Vaditepe Gölevleri’nde 5 ticari birim, Referans Başakşehir Vadi’de 8 ticari birim, Hadımköy 2. Etap’ta 1 ticari birim, Zeytinburnu Sahilpark’ta 1 ticari birim olmak üzere toplam 26 ticari birim ile Başakşehir’de 5, Silivri’de 1 olmak üzere 6 arsa yatırımcılara sunulacak.

Müzayede kapsamında satışa çıkacak arsaların fiyatı; 28 Bin 550 lira (KDV dahil) ile 645 milyon 383 bin 584 lira (KDV dahil) arasında, ticari birimlerin fiyatı ise 206 bin 500 lira (KDV dahil) ile 173 milyon 666 bin 420 lira (KDV dahil) arasında değişiyor.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE